Ārvalsts tiešo investīciju starptautiskās šķīrējtiesas procesa izspēle
06.11.2015

2013.gadā pasaulē lielākajā ārvalsts tiešo investīciju starptautiskās arbitrāžas tiesas procesa izspēlē "Foreign Direct Investment International Arbitration Moot" piedalījās Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes studentu komanda.

Gods pārstāvēt Latviju šajā tiesas procesa izspēlē bija četriem LU Juridiskās fakultātes studentiem – Guntai Bambānei, Krišjānim Bušam, Elzai Jākobsonei un Artim Straupeniekam. Komanda parādīja teicamu sniegumu, iegūstot 2.vietu par atbildētāja pozīcijas labāko rakstisko argumentāciju un 26. vietu kopvērtējumā starp 72 komandām no visas pasaules . Godalgotā komandas atbildētāja pozīcijas rakstiskā argumentācija 2013. gada novembrī tika publicēta starptautiskā nozares profesionāļu tiešsaites žurnālā "Transnational Dispute Management", tādējādi ļaujot komandai darīt zināmu LU Juridiskās fakultātes vārdu pasaulē ievērojami plašāk, nekā tikai tiesas procesa izspēles ietvaros.

Informācija par studentu panākumiem publicēta LU Juridiskās fakultātes mājaslapā.

Komandu  trenēja LU Juridiskās fakultātes lektors Māris Lejnieks.

2014.gada 13.jūnijā studenti saņēma LU Juridiskās fakultātes dekāna pateicību par Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes vārda popularizēšanu, kā arī panākumiem starptautiskā tiesas procesa izspēlē

Pirmajā attēlā (no kreisās): Krišjānis Bušs, Gunta Bambāne, Elza Jākobsone, Artis Straupenieks. Foto no komandas personīgā arhīva.
Otrajā attēlā: komandas saņemtais diploms par 2.vietu par atbildētāja pozīcijas labāko rakstisko argumentāciju.