Latvijas Republikas Tiesībsarga izspēle cilvēktiesībās
20.05.2016

2016.gada maijā LR Tiesībsargs, sadarbībā ar Eiropas Tiesību studentu asociāciju Latvijā (ELSA Latvia), pirmo reizi aicināja Latvijas tiesībzinātņu studentus pieteikties tiesas procesa izspēlei cilvēktiesībās. Tiesas procesa izspēlei kopā pieteicās un iesniedza rakstisko daļu 8 komandas, kas pārstāvēja gan Latvijas Universitāti, gan Daugavpils Universitāti, gan Latvijas Biznesa koledžu, gan arī Valsts policijas koledžu. Pirmajā Tiesībsarga izspēlē uzvarēja Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes studente.

Tiesībsarga birojs plāno šo izspēli iedibināt kā labu ikgadēju tradīciju arī turpmāk. Izspēles mērķis ir sekmēt zināšanas par cilvēktiesībām un arī veicināt topošo profesionāļu interesi par šo tiesību jomu cerībā, ka daļa no jauniešiem par savu profesionālo specializāciju izvēlēsies cilvēktiesības.

ELSA (European Law Students' Association) ir lielākā starptautiskā un politiski neatkarīgā tiesību studentu organizācija, kas apvieno vairāk nekā 42000 studentu visā Eiropā un veiksmīgi darbojas arī Latvijā. ELSA Latvia galvenās darbības nozares ir tiesas procesa izspēļu, studentu pētniecības darba un citu izglītojošu aktivitāšu organizēšana. Par ELSA biedru var kļūt ikviens tiesību zinātnes students vai jaunais jurists, kas vēlas papildināt savas studijās iegūtās zināšanas ar praktiskām iemaņām, kā arī iegūt plašu kontaktu loku Latvijā un ārzemēs.