Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
KATEGORIJA
Tēma
Struktūrvienība
Apmaiņas programma
Bibliotēka un datubāzes
Izdota grāmata
Izlaidums
Konference
Konkurss
Mainīta auditorija
Notikums
Pārcelta lekcija
Pārcelts seminārs
Pētniecība
Pirmkursniekiem
Promocijas darba aizstāvēšana
Publiska lekcija
Seminārs
Skolēniem
Starptautiskā sadarbība
Stipendija
Studentu dzīve
Tālākizglītība
Tiesas procesa izspēle
Uzņemšana JF
Vasaras skola
Vieslekcija
Juridiskā fakultāte
 • Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Veidosim juridisko zinātni kopā - noris pieteikšanās studijām doktorantūrā
  14.08.2017

  No 14. līdz 18. augustam noritēs pieteikšanās doktorantūras studijām Juridiskajā zinātnē, iesniedzot pieteikuma dokumentus Latvijas Universitātes (LU) Studiju departamentā.​ Pirms pieteikuma iesniegšanas reflektantam jāsazinās ar izvēlēto Promocijas darba vadītāju, lai izklāstītu sava iecerētā promocijas darba mērķi, uzdevumus, ​​sagaidāmos rezultātus ​un zinātnisko novitāti.

 • Foto no M. Meļņikas privātā arhīva
  ERASMUS studijas Berlīnē nav atpūta un redzesloka paplašināšana vien
  14.08.2017

  "Turku saldumi vai "Döner", humuss un "Checkpoint Charlie". Vjetnamiešu ziedu veikals un itāļu kafija. Diskusijas krievu valodā, armēņu mūzika metro, sinagoga Tavu acu priekšā un "Currywurst" stends, pie kura rindā sastājušies desmitiem cilvēku. Emocionāla vēsture un tik ļoti dažāda šodiena," tā Berlīni pieredzēja Juridiskās fakultātes maģistrante Madara Meļņika, kas nupat atgriezusies no ERASMUS studijām Vācijā.

 • Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Izmanto iespēju - Juridiskā fakultāte turpina uzņemšanu brīvajās studiju vietās
  21.07.2017

  No š.g. 22. līdz 25. augustam turpinās uzņemšana brīvajās studiju vietās Juridiskās fakultātes realizētajās bakalaura un profesionālā maģistra studiju programmās. Pieejamas tikai maksas studiju vietas, bet, izvēloties pilna laika klātienes formu, pēc gada noris rotācija ar iespēju iegūt valsts budžeta finansējumu studijām.

 • Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Noris reģistrēšanās bakalaura un maģistra studijām Juridiskajā fakultātē
  14.07.2017

  Š.g. 14. jūlijā tiks paziņoti uzņemšanas rezultāti studijām Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Reflektantiem, kas izturējuši konkursu un vēlas uzsākt studijas, tām jāreģistrējas un jānoslēdz studiju līgums klātienē vai notariāli pilnvarojot citu personu.

 • Studijas Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē - Tavu panākumu atslēga
  04.07.2017

  Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte ir senākā, lielākā, tradīcijām un sasniegumiem tiesību zinātnē bagātākā juridiskās izglītības realizētāja Latvijā. Pievienoties tās studējošo pulkam šogad iespējams jau no 26. jūnija elektroniski, bet no 4. jūlija - klātienē.

 • Turpini studijas augstākajā līmenī - iegūsti maģistra grādu un jurista kvalifikāciju
  03.07.2017

  Neapstājies pie sasniegtā - sāc studijas maģistrantūrā un iegūsti jurista kvalifikāciju! Uzņemšana maģistra studijās Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē notiks no 3. līdz 14. jūlijam elektroniski un klātienē.

 • Juridiskās fakultātes ēka. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Turpini iesākto - rudenī atsāc studijas!
  03.07.2017

  Studijas pārtraukt vai atlikt noslēguma darba izstrādi var dažādu iemeslu dēļ. Lēmums brīdi apstāties reizēm dod iespēju un laiku pārdomāt savas intereses, spējas un mērķus. Atsākt pārtrauktās studijas, sekmīgi iekļauties studiju ritmā un nokārtot pēdējos "parādus", nonākot pie mērķa - augstākās izglītības ieguves- nekad nav par vēlu. Turpini iesākto!

 • Juridiskās fakultātes dekāne Anita Rodiņa ar Jauno juristu universitātes absolventiem 2016./2017.ak.gadā. Foto: no Juridiskās fakultātes arhīva
  Jauno juristu universitāte dalībniekus atkal uzņems septembrī
  02.07.2017

  Lai Latvijas Universitātes (LU) Juridiskajai fakultātei piesaistītu patiesi ieinteresētus un studijām motivētus reflektantus, fakultāte izveidojusi Jauno juristu universitātes nodarbību ciklu 12. klašu skolēniem. Projektā ik gadu var piedalīties 50 skolēni, savukārt nodarbības vada Juridiskās fakultātes mācībspēki - tiesību eksperti ar ievērojamu akadēmisku un praktisku pieredzi.

 • Apmaiņas programmu studenti Latvijas Universitātē. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Studē, dodies praksē vai izstrādā promocijas darbu ārvalstīs ar Erasmus+ programmas atbalstu
  01.07.2017

  Vēlies iegūt papildu studiju pieredzi vienā no vairāk kā 50 Juridiskās fakultātes sadarbības universitātēm kādā no Eiropas Savienības valstīm un saņemt stipendiju? Varbūt lietderīgi būtu pavadīt 2 - 4 mēnešus ārvalstīs promocijas darba izstrādei vai studiju prakses apguvei? Pieteikties var arī studenti, kas ERASMUS programmas iespējas izmantojuši jau iepriekš.

 • Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Juridiskā fakultāte - joprojām atzītākā starp darba devējiem jurisprudencē
  30.06.2017

  ​​Latvijas Darba devēju konfederācija sadarbībā ar karjeras un izglītības portālu Prakse.lv jau sesto gadu publicē Latvijas darba devēju ieteiktāko augstskolu un studiju programmu sarakstu. Darba devēju ieteiktāko studiju programmu topā Juridiskās fakultātes realizētā Bakalaura studiju programma „Tiesību zinātne” atkārtoti ierindojusies 10. vietā kopvērtējumā un 1. vietā starp jurisprudences studiju programmām.

 • Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Juridisko fakultāti šovasar absolvēs 253 jaunie tiesību speciālisti
  29.06.2017

  Noslēdzoties kārtējam akadēmiskajam studiju gadam, Latvijas Universitātē (LU) ik vasaru notiek izlaidumi. Tradicionāli tie norisinās "alma mater" sirdī – Lielajā aulā, un diplomus absolventiem pasniedz universitātes rektors. Kā vienā no universitātes lielākajām fakultātēm, Juridiskajās fakultātē arī absolventu skaits ir viens no augstākajiem. Šovasar studijas fakultātē noslēgs 253 studenti.

 • Jānis Sarāns. Foto: no ZAB "Vilgerts" arhīva
  Juridiskās fakultātes absolvents iegūst Fulbraita stipendiju studiju turpināšanai ASV
  28.06.2017

  2017. gada 15. jūnijā Amerikas​ ​Savienoto Valstu vēstnieces Latvijā vietniece Šārona Hadsone- Dīna (Sharon Hudson- Dean) sveica jaunos​ ​ASV valdības izglītības un apmaiņas programmu​ ​stipendiātus. Stipendiātu vidū ir arī Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes absolvents Jānis Sarāns, kam piešķirta Fulbraita stipendija studiju turpināšanai ASV.

 • Priecīgus svētkus!
  21.06.2017

  Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes dekāne, asociētā profesore Anita Rodiņa sveic svētkos.

 • Foto no LU Juridiskās fakultātes arhīva
  Izdots Latvijas Universitātes 75. konferences rakstu krājums juridiskajā zinātnē
  21.06.2017

  Latvijas Universitātes (LU) akadēmisko notikumu kalendārs nav iedomājams bez ikgadējās zinātniskās konferences, kas šogad piedzīvoja jau 75. gadskārtu. Par šīs tradīcijas neatņemamu sastāvdaļu ir kļuvusi arī diskusija par juridiskās zinātnes aktualitātēm, kas katru gadu pulcē ievērojamu referentu un interesentu pulku. Konferencē nolasītos referātus ikreiz izdod recenzētā rakstu krājumā.

 • Juridiskās fakultātes ēka. Foto: Toms Grīnbergs, LU Mediju un mārkatinga centrs
  Ar Juridiskās fakultātes docētāju un partneru dalību norisinās vērienīga Baltijas studiju konference
  19.06.2017

  No 19. līdz 21. jūnijam Latvijas Universitātē (LU) norisināsies 12. Baltijas studiju konference Eiropā (Conference on Baltic studies in Europe) “Baltijas valstīm 99: pagātne, tagadne, nākotne”, kuras 11 tematiskajos blokos iesaistīsies vairāk nekā 250 dalībnieku. Ar LU Juridiskās fakultātes docētāju un partneru dalību ieplānotas arī trīs sekcijas tiesībās.

 • Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes ēka. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Notiks informatīvas tikšanās par maģistra un doktora studijām Juridiskajā fakultātē
  14.06.2017

  Studiju turpināšana nākamajā līmenī ir loģisks solis personīgajā izaugsmē un vērtīga investīcija turpmākajā karjerā. Juridiskā fakultāte interesentus aicina apmeklēt tikšanās ar studiju programmu direktoriem un izzināt tiesību maģistra un doktora studijas Latvijas Universitātē. Tikšanos ietvarā interesenti tiks iepazīstināti ar pieteikšanās prasībām un uzņemšanas kārtību, tāpat arī jautājumiem par studiju saturu, organizāciju un studiju finansēšanu.

 • Lekcija Juridiskajā fakultātē. Foto: Reinis Oliņš
  Juridiskās fakultātes studenti un mācībspēki piedalās straptautiskā vasaras skolā mediju tiesībās
  12.06.2017

  No š.g. 12.- 17. jūnijam Sāmsalā, Igaunijā ar Latvijas Universitātes mācībspēku un studentu dalību noris starptautiska vasaras skola mediju tiesībās. Vasaras skolu rīko Mediju tiesību sadarbības tīkls, kura sastāvā ir Latvijas, Islandes, Tallinas un Tamperes Universitāte. Nodarbības un diskusijas par aktuāliem mediju tiesību jautājumiem vada visu četru augstskolu docētāji, kā arī citu valstu akadēmiķi un nozares praktiķi.

 • Latvijas Universitāte ierindojas starp 2,7% visprestižāko pasaules augstskolu
  08.06.2017

  8. jūnijā publiskoti QS World University Ranking dati, kuri parāda, ka Latvijas Universitāte (LU) ierindojas starp prestižākajām pasaules augstskolām. Vērtēšanas sistēmas veidotāji norāda, ka Latvijas Universitāte atrodas labāko 2,7 % pasaules augstskolu vidū aptuveni 26 000 izglītības iestāžu konkurencē.

 • Grāmatas "Juridiskā analīze un tekstu rakstīšana" piektais, papildinātais izdevums.
  Juridiskā analīze un tekstu rakstīšana joprojām aktuāla. Sagatavots grāmatas piektais izdevums.
  07.06.2017

  VAS “Tiesu namu aģentūra” grāmatu apgādā klajā nācis grāmatas “Juridiskā analīze un tekstu rakstīšana” piektais, papildinātais izdevums. Tās autori ir Latvijas Universitātes (LU) Rektora biroja vadītāja, bijusī LU Juridiskās fakultātes lektore Baiba Broka un ASV Lūisa un Klārka (Lewis&Clark) koledžas Ziemeļrietumu juridiskās skolas profesors Stīvens Džohansens (Steven Johansen).

 • Foto: Saeimas Administrācija
  Videoierakstā grāmatas "Vispārējie tiesību principi: tiesiskā drošība un tiesiskā paļāvība" atvēršana
  01.06.2017

  "Tiesu namu aģentūras" grāmatu apgādā izdots rakstu krājums, kas veltīts tiesiskās drošības un paļāvības principu kā tiesiskas un demokrātiskas valsts tiesību sistēmas neatņemamas sastāvdaļas analīzei Latvijas un starptautisko tiesību kontekstā. Tā pamatā ir 2016. gada 29. janvārī noritējušajā konferencē "Valsts konsekvence tiesiskās paļāvības un tiesiskās drošības principu ievērošanā" izskanējušās atziņas par šo principu izpratni un piemērošanu iestādēs un tiesās.

 • Satversmes III un IV nodaļas komentāru atvēršana. Foto: Latvijas Valsts
prezidenta kanceleja
  Satversmes komentāri – nacionāla vērtība. Atvērts jauns izdevums.
  31.05.2017

  Tuvojoties valsts simtgadei, klajā nākusi jau ceturtā, paredzams, ka priekšpēdējā, Latvijas Republikas Satversmes komentāru grāmata. Tā sniedz plašu zinātnisku skaidrojumu par Valsts prezidenta un Ministru kabineta pilnvarām, funkcijām un tiesībām.

 • Satversmes III un IV nodaļas komentāru atvēršana. Foto: Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja
  FOTO: Satversmes komentāru 4. sējuma atvēršana
  31.05.2017

  2017. gada 31. maijā Rīgas pils Svētku zālē Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ministru prezidents Māris Kučinskis atvēra Satversmes komentāru ceturto sējumu, kurā komentētas Satversmes nodaļas par Valsts prezidentu un Ministru kabinetu.

 • Foto: no S. Osipovas personīgā arhīva
  Sanita Osipova: Latvija ir pelnījusi valsts pārvaldes konceptu un sakārtotu ierēdniecību
  31.05.2017

  Klajā nākusi jau ceturtā, priekšpēdējā Latvijas Universitātes zinātniska projekta ietvarā izstrādātā Latvijas Republikas Satversmes komentāru grāmata. Tā sniedz plašu zinātnisku skaidrojumu par Valsts prezidenta institūtu un Ministru kabinetu. Komentāros analizēta ne vien pastāvošā un atzītā juridiskā doktrīna, bet likts pamats arī tālākām diskusijām par šo konstitucionālo orgānu attīstību.

 • Foto: Santa Sāmīte. Latvijas Republikas Satversmes III un IV nodaļas komentāri apkopoti 864 lappušu apjomīgā sējumā.
  Prezentēs Juridiskās fakultātes docētāju sagatavoto Satversmes komentāru ceturto sējumu
  29.05.2017

  Trešdien, 31. maijā, Rīgas pils Svētku zālē Valsts prezidents Raimonds Vējonis un ministru prezidents Māris Kučinskis svinīgi atvērs jauno Satversmes zinātnisko komentāru sējumu. Šajā apjomīgajā, 864 lappušu apjomīgā sējumā skaidrotas un apkopotas Valsts prezidenta un Ministru kabineta pilnvaras, funkcijas un tiesības.

 • V. Slaidiņa un I. Skultānes sagatavotā grāmata "Darba tiesības". Papildināts un pārstrādāts izdevums.
  Klajā laista lektores Velgas Slaidiņas papildināta un pārstrādāta grāmata darba tiesībās
  26.05.2017

  Maija nogalē apgādā "Zvaigzne ABC" klajā laists Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes lektores un fakultātes bijušās docētājas, Augstākās tiesas tiesneses Ilzes Skultānes grāmatas "Darba tiesības" otrais - papildināts un pārstrādāts izdevums, kurā informācija aktualizēta atbilstoši izmaiņām normatīvajos aktos un tiesu praksē.

 • Lekcija Juridiskajā fakultātē. Foto: Reinis Oliņš
  Maija nogale Juridiskajā fakultātē noritēs Erasmus+ sadarbības zīmē
  24.05.2017

  ERASMUS+ starptautiskās personāla apmaiņas programmas ietvaros maija nogalē Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē viesosies vieslektori Rietumbohēmijas Universitātes Čehijā (Západočeská univerzita v Plzni), Lodzas Universitātes Polijā (Uniwersytet Łódzki) un Šegedas Universitātes Ungārijā (Szegedi Tudományegyetem).

 • Grāmata "Vispārējie tiesību principi: tiesiskā drošība un tiesiskā paļāvība"
  Juridiskajā fakultātē sagatavots apjomīgs rakstu krājums par vispārējiem tiesību principiem
  18.05.2017

  Maija vidū "Tiesu namu aģentūras" grāmatu apgādā izdots rakstu krājums, kas veltīts tiesiskās drošības un paļāvības principu kā tiesiskas un demokrātiskas valsts tiesību sistēmas neatņemamas sastāvdaļas analīzei Latvijas un starptautisko tiesību kontekstā. Tā pamatā ir 2016. gada 29. janvārī noritējušajā konferencē "Valsts konsekvence tiesiskās paļāvības un tiesiskās drošības principu ievērošanā" izskanējušās atziņas par šo principu izpratni un piemērošanu iestādēs un tiesās, konstatējot faktisko situāciju un sniedzot priekšlikumus tālākai attīstībai.

 • No kreisās: komandas trenere Lolita Bērziņa, Elīza Petrocka, Jānis Siliņš, Anna Bogdanova un Jānis Zuļķis. Foto no komandas personīgā arhīva
  Juridiskās fakultātes studenti tiesu izspēļu sezonu noslēdz, iegūstot godpilno 4. vietu Eiropā
  17.05.2017

  Laika posmā no 2017. gada 28. aprīļa līdz 1. maijam Sofijā, Bulgārijā norisinājās ikgadējā Centrālas un Austrumeiropas tiesu procesa izspēle (Central and Eastern European Moot Court Competition), kurā piedalījās Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes komanda, iegūstot godpilno 4. vietu.

 • Foto: Ketija Strazda
  Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieka amatā ievēlēta profesore Sanita Osipova
  16.05.2017

  2017. gada 16. maijā Satversmes tiesa pēc pagājušajā nedēļā izsludinātā pārtraukuma tiesas sēdē turpināja Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanas. Par Satversmes tiesas priekšsēdētājas Inetas Ziemeles vietnieci ar balsu vairākumu uz trim gadiem tika ievēlēta Satversmes tiesas tiesnese, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesore Sanita Osipova.

 • No kreisās: Andris Dimants, Inita Čīma, Katrīna Pētersone, Ēriks Krēsliņš. Foto: no komandas personīgā arhīva
  Juridiskās fakultātes studenti piedzīvo pasaules pieredzi prestižajā šķīrējtiesas procesa izspēlē Vīnē
  09.05.2017

  Laikā no 2017. gada 7. līdz 13. aprīlim Vīnē norisinājās viena no lielākajām un prestižākajām tiesību izspēlēm – XXIV Vilema C. Visa starptautiskās komerciālās šķīrējtiesas procesa izspēle (Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot), kurā piedalījās arī Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes komanda. Šogad sacensības pulcēja kopumā vairāk kā 3000 cilvēku: 348 komandas no visas pasaules, kā arī arbitrus, iepriekšējo izspēļu dalībniekus, akadēmiķus un jomas profesionāļus.

 • Grāmata "Kalvis Torgāns civiltiesībās un dzīvē"
  Ceļā pie lasītājiem – atmiņu grāmata "Kalvis Torgāns civiltiesībās un dzīvē"
  09.05.2017

  Latvijas tiesību vēsturē profesora Kalvja Torgāna vārds ir neizdzēšams, jo viņa zinātniskais un praktiskais devums, kas ietverts daudzos rakstos, grāmatās, Augstākās tiesas nolēmumos un kas arī mutvārdos izskanējis Latvijas Universitātes auditorijā studentiem vai tiesas zālē advokāta statusā, nevar palikt bez ievērības.

 • No kreisās: Komandas treneris, asoc.prof. Artūrs Kučs, Ilze Ambrasa, Jūlija Valpētere, Monta Krone, komandas trenere, doktorante Lolita Bērziņa. Foto: no komandas personīgā arhīva
  Juridiskās fakultātes studentes starptautiskā mediju tiesību izspēlē piekāpjas tikai čempioniem
  08.05.2017

  Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes komanda starptautiskās tiesas procesa izspēles mediju tiesībās “Monroe E. Price Media Law Moot Court Competition” iekļuva sacensību astotdaļfinālā. Taču sirdī komanda tic, ka patiesībā palika otrajā vietā, jo astotdaļfinālā piekāpās vien komandai, kura kļuva par sacensību čempioni.

 • Aicina pieteikt komandas Juridiskās fakultātes Sporta spēlēm 2017
  04.05.2017

  Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) Studentu pašpārvalde (SP) šogad svin piekto jubileju nu jau par tradīciju kļuvušajām fakultātes Sporta spēlēm un aicina tajās piedalīties ikvienu JF studentu, absolventu un mācībspēku. Šogad Sporta spēles norisināsies no 27. līdz 28. maijam kempingā "Abragciems", Engures novadā, kur studentiem tiks dota iespēja kārtīgi izkustēties kopā ar saviem studiju biedriem un noskaidrot, kurš ir čempiona kausa cienīgs.

 • Izspēles fināls 2017. gadā. Foto: Tiesībsarga birojs
  Noslēdzoties otrajai tiesu izspēlei cilvēktiesībās, uzvarētāju kauss turpina mājot Juridiskajā fakultātē
  03.05.2017

  Šogad tiesībsargs jau otro gadu pēc kārtas aicināja Latvijas tiesībzinātņu studentus pieteikties tiesas procesa izspēlei cilvēktiesībās. Izspēles kāzusā bija risināmi jautājumi par tiesībām uz privāto dzīvi un tiesībām uz vārda brīvību.

 • Foto: no Juridiskās fakultātes arhīva
  Starptautiski atzītā izdevniecība „Springer” izdevusi Latvijas Universitātes docētāju monogrāfiju tiesībās
  28.04.2017

  Noslēdzies darbs pusotra gada garumā un starptautiski atzītās izdevniecības „Springer International Publishing” apgādā angļu valodā izdota vienota monogrāfija par tiesībām Baltijas valstīs. Monogrāfija ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas atzītāko tiesību zinātnieku un ekspertu kopdarbs - pirmā, turklāt iespaidīga apjoma publikācija, kas aptver Baltijas valstu tiesību sistēmu kopīgās iezīmes un unikālās atšķirības.

 • Sagatavots otrais - īpaši atlasītu rakstu krājums par konstitucionālajām vērtībām mūsdienās
  25.04.2017

  2016. gada novembrī norisinājās Juridiskās fakultātes VI starptautiskā zinātniskā konference „Konstitucionālās vērtības mūsdienu tiesiskajā telpā”, pulcējot ievērojamākos juridiskās domas līderus no daudzām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Referentu raksti apkopoti divos rakstu krājumos; publicēts arī otrais - īpaši atlasītu rakstu krājums.

 • Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments
  Valsts skolēnu zinātniskās konferences Tieslietu sekcijas laureāti saņem īpaši vērtīgas balvas
  24.04.2017

  9. - 12. klašu skolēni, kuri veikuši pētījumu kādā no 23 zinātnes nozarēm kā: tieslietas, astronomija, ekonomika, filozofija, inženierzinātnes un citas, 21. - 23. aprīlī, Rīgā pulcējās Latvijas 41. skolēnu zinātniskajā konferencē, lai noteiktu Latvijas labākos jaunos pētniekus.

 • No kreisās: Linda Šnēvele, Elīna Luīze Vītola, Lība Gailīte, Elvīra Cupika. Foto: no komandas personīgā arhīva.
  Četras studentes cīnās par Saules māsu tiesībām un pārstāv Latvijas studējošos Vašingtonā
  24.04.2017

  Šogad, no 9. līdz 15. aprīlim Vašingtonā noritēja 58. Philip C. Jessup Starptautisko publisko tiesību izspēles (Philip C. Jessup International Moot Court competition) fināla sacensības, kurās piedalījās arī Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes komanda. Kā tika vēstīts sacensību atklāšanas ceremonijā – šīs bija visu laiku apjomīgākās sacensības ar kopumā vairāk nekā 650 komandām no visas pasaules, no kurām gandrīz 150 sacentās Vašingtonā.

 • Foto: Kristaps Kalns, Dienas mediji
  Spēja sabalansēt sabiedrības intereses un cilvēku likteņus: intervija ar Artūru Kuču un Jāni Neimani
  24.04.2017

  Darbu Satversmes tiesā sākušie jaunie tiesneši Artūrs Kučs un Jānis Neimanis uzsver, ka konstitucionālās tiesas būtība ir vispusīgi izvērtēt strīdīgus jautājumus un pieņemt sabiedrības interesēm atbilstošu lēmumu.

 • Satversmes tiesas tiesneša Artūra Kuča zvēresta ceremonija. Foto: Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja
  Asociētais profesors Artūrs Kučs uzsāk pildīt Satversmes tiesas tiesneša pienākumus
  21.04.2017

  Piektdien, 21. aprīlī Rīgas pilī zvērestu Valsts prezidentam deva tiesnesis, Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes asociētais profesors Artūrs Kučs, kurš ar zvēresta došanu stājas pie Satversmes tiesas tiesneša amata pienākumu pildīšanas. Šobrīd pieci no septiņiem Satversmes tiesas tiesnešiem ir Latvijas Universitātes mācībspēki.

 • Latvijas Universitātes galvenā ēka. Foto:Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
  Videoierakstā vērojama starptautiska konference par efektīvu tiesu darbu
  21.04.2017

  Piektdien, 21.aprīlī, Latvijas Universitātē (LU) norisinājās starptautiska konference „Augstākās tiesas kā tiesību sistēmu efektivitātes garants Eiropas Savienībā”, kurā tika prezentēti Augstākās tiesas vadītā projekta rezultāti par to, kā uzlabot un padarīt efektīvāku augstāko tiesu darbu dažādās jomās. Konferenci ar LU Juridiskās fakultātes atbalstu rīkoja Latvijas Republikas Augstākā tiesa.

 • Latvijas Nacionālā bibliotēkas ēka. Foto: Florian Freund
  Nacionālajā bibliotēkā notiks Juridiskās fakultātes docētāju priekšlasījumi par Eiropas Savienību
  19.04.2017

  20. aprīlī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Austrumāzijas pētniecības centra (AsiaRes) bibliotēkas lasītavā (M stāvā) notiks populārzinātniski Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes docētāju priekšlasījumi par Eiropas Savienības (ES) tiesību vēsturi, dibināšanu un gaidāmajām izmaiņām ("Brexit" jeb Lielbritānijas izstāšanās no ES).

 • Lekcija Juridiskajā fakultātē. Foto: Reinis Oliņš
  Notiks zinātnisku diskusiju vakars par "Brexit" juridiskajām sekām
  18.04.2017

  Ceturtdien, 2017. gada 27. aprīlī, plkst. 17.00 Baltijas - Vācijas augstskolu birojs sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Juridisko fakultāti interesentus aicina piedalīties zinātniskā diskusiju vakarā par "Brexit" juridiskajām sekām. Pasākums norisināsies LU Juridiskās fakultātes konferenču zālē (Raiņa bulv. 19, 1.stāvā). Darba valoda - angļu, bez tulkojuma.

 • Studenti lekcijas laikā. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un innovāciju departaments
  Piedāvā iespēju piedalīties vasaras skolā mediju tiesībās
  18.04.2017

  Mediju tiesību sadarbības tīkls, kura sastāvā ir Latvijas, Islandes, Tallinas un Tamperes Universitāte, organizē jau otro vasaras skolu mediju tiesībās, kas norisināsies no 2017. gada 11. – 17. jūnijam Sāmsalā, Igaunijā. Nodarbības par aktuāliem mediju tiesību jautājumiem vadīs visu četru augstskolu docētāji, dažādu citu valstu akadēmiķi un nozares praktiķi. Dalība vasaras skolā iespējama bez maksas, tās studentu skaits ir ierobežots.

 • Foto: Jānis Abizārs
  Vija Putāne aizstāvēs promocijas darbu par kuģa vraka aizvākšanas tiesībām
  18.04.2017

  Piektdien, 2017. gada 12. maijā Vija Putāne juridisko zinātņu doktora zinātniskā grāda iegūšanai aizstāvēs promocijas darbu “Kuģa vraka aizvākšanas tiesības zemūdens kultūras mantojuma aizsardzības kontekstā”. Darbs izstrādāts Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes asociētā profesora, Dr. iur. Artūra Kuča zinātniskā vadībā.

 • Foto: Lauma Strazdiņa
  Juridiskās fakultātes dekāne Anita Rodiņa sveic Lieldienās
  16.04.2017

  Juridiskās fakultātes dekāne Anita Rodiņa novēl pavasarīgas atpūtas un saules pilnas Lieldienu brīvdienas.

 • Lekcija Juridiskajā fakultātē. Foto: Reinis Oliņš
  Vieslektori no Polijas universitātēm skaidros nacionālo tiesību integrāciju Eiropas Savienībā
  13.04.2017

  Šā gada aprīlī un maijā Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē ar vieslekcijām par Polijas Republikas ģimenes un kriminālprocesa tiesībām un to transformāciju pēc pievienošanās Eiropas Savienībai uzstāsies docētāji no Adama Mickeviča Poznaņas universitātes un Belostokas Universitātes Polijā.

 • Foto: No Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvaldes arhīva
  Profesora Minca tiesu izspēlē krimināltiesībās uzvaru izcīna Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes komanda
  13.04.2017

  Profesora Paula Minca tiesas procesa izspēle krimināltiesībās septiņu norises gadu garumā ir kļuvusi par gaidītu tradīciju studentu, pasniedzēju, kā arī nozares entuziastu vidū. Šī gada 8.aprīlī, visas dienas garumā, norisinājās izspēļu kārtas, uzvarētāji tika noskaidroti Latvijas Republikas Augstākās tiesas telpās.

 • No kreisās: Juridiskās fakultātes studenti Emīls Jonins, Dāvids Lipšens, komandas treneris Kristofs Šēve, Paulis Iļjenkovs un Agneta Rumpa. Foto no komandas personīgā ahrīva.
  Puse no fināla - Juridiskās fakultātes studenti pierāda savas zināšanas Eiropas Savienības tiesībās
  10.04.2017

  „Prāta Vētra” dzied par „Pusi no sirds”. Zīmīgi, jo tieši „Prāta Vētras” dziesmu Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) komanda izpildīja Eiropas tiesību tiesu izspēles (European Law Moot Court) noslēguma pasākumā pēc tam, kad bija pieveikusi pusi no fināla, respektīvi, ierindojās pusfinālistu vidū šo sacensību fināla kārtā Eiropas Savienības tiesā.

 • Jānis Kubilis. Foto: No personīgā arhīva
  Jānis Kubilis aizstāvēs promocijas darbu par Latvijas deliktu tiesību modernizāciju
  04.04.2017

  Otrdien, 2017. gada 25. aprīlī Jānis Kubilis juridisko zinātņu doktora zinātniskā grāda iegūšanai aizstāvēs promocijas darbu "Latvijas deliktu tiesību modernizācijas galvenie aspekti". Darbs izstrādāts Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes profesora, Dr.iur. Kalvja Torgāna zinātniskā vadībā.