Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
KATEGORIJA
Tēma
Struktūrvienība
Apmaiņas programma
Bibliotēka un datubāzes
Izdota grāmata
Izlaidums
Konference
Konkurss
Mainīta auditorija
Notikums
Pārcelta lekcija
Pārcelts seminārs
Pētniecība
Pirmkursniekiem
Promocijas darba aizstāvēšana
Publiska lekcija
Seminārs
Skolēniem
Starptautiskā sadarbība
Stipendija
Studentu dzīve
Tālākizglītība
Tiesas procesa izspēle
Uzņemšana JF
Vasaras skola
Vieslekcija
Juridiskā fakultāte
 • Sagatavots otrais - īpaši atlasītu rakstu krājums par konstitucionālajām vērtībām mūsdienās
  25.04.2017

  2016. gada novembrī norisinājās Juridiskās fakultātes VI starptautiskā zinātniskā konference „Konstitucionālās vērtības mūsdienu tiesiskajā telpā”, pulcējot ievērojamākos juridiskās domas līderus no daudzām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Referentu raksti apkopoti divos rakstu krājumos; publicēts arī otrais - īpaši atlasītu rakstu krājums.

 • Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments
  Valsts skolēnu zinātniskās konferences Tieslietu sekcijas laureāti saņem īpaši vērtīgas balvas
  24.04.2017

  9. - 12. klašu skolēni, kuri veikuši pētījumu kādā no 23 zinātnes nozarēm kā: tieslietas, astronomija, ekonomika, filozofija, inženierzinātnes un citas, 21. - 23. aprīlī, Rīgā pulcējās Latvijas 41. skolēnu zinātniskajā konferencē, lai noteiktu Latvijas labākos jaunos pētniekus.

 • No kreisās: Linda Šnēvele, Elīna Luīze Vītola, Lība Gailīte, Elvīra Cupika. Foto: no komandas personīgā arhīva.
  Četras studentes cīnās par Saules māsu tiesībām un pārstāv Latvijas studējošos Vašingtonā
  24.04.2017

  Šogad, no 9. līdz 15. aprīlim Vašingtonā noritēja 58. Philip C. Jessup Starptautisko publisko tiesību izspēles (Philip C. Jessup International Moot Court competition) fināla sacensības, kurās piedalījās arī Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes komanda. Kā tika vēstīts sacensību atklāšanas ceremonijā – šīs bija visu laiku apjomīgākās sacensības ar kopumā vairāk nekā 650 komandām no visas pasaules, no kurām gandrīz 150 sacentās Vašingtonā.

 • Foto: Kristaps Kalns, Dienas mediji
  Spēja sabalansēt sabiedrības intereses un cilvēku likteņus: intervija ar Artūru Kuču un Jāni Neimani
  24.04.2017

  Darbu Satversmes tiesā sākušie jaunie tiesneši Artūrs Kučs un Jānis Neimanis uzsver, ka konstitucionālās tiesas būtība ir vispusīgi izvērtēt strīdīgus jautājumus un pieņemt sabiedrības interesēm atbilstošu lēmumu.

 • Satversmes tiesas tiesneša Artūra Kuča zvēresta ceremonija. Foto: Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja
  Asociētais profesors Artūrs Kučs uzsāk pildīt Satversmes tiesas tiesneša pienākumus
  21.04.2017

  Piektdien, 21. aprīlī Rīgas pilī zvērestu Valsts prezidentam deva tiesnesis, Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes asociētais profesors Artūrs Kučs, kurš ar zvēresta došanu stājas pie Satversmes tiesas tiesneša amata pienākumu pildīšanas. Šobrīd pieci no septiņiem Satversmes tiesas tiesnešiem ir Latvijas Universitātes mācībspēki.

 • Latvijas Universitātes galvenā ēka. Foto:Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
  Videoierakstā vērojama starptautiska konference par efektīvu tiesu darbu
  21.04.2017

  Piektdien, 21.aprīlī, Latvijas Universitātē (LU) norisinājās starptautiska konference „Augstākās tiesas kā tiesību sistēmu efektivitātes garants Eiropas Savienībā”, kurā tika prezentēti Augstākās tiesas vadītā projekta rezultāti par to, kā uzlabot un padarīt efektīvāku augstāko tiesu darbu dažādās jomās. Konferenci ar LU Juridiskās fakultātes atbalstu rīkoja Latvijas Republikas Augstākā tiesa.

 • Latvijas Nacionālā bibliotēkas ēka. Foto: Florian Freund
  Nacionālajā bibliotēkā notiks Juridiskās fakultātes docētāju priekšlasījumi par Eiropas Savienību
  19.04.2017

  20. aprīlī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Austrumāzijas pētniecības centra (AsiaRes) bibliotēkas lasītavā (M stāvā) notiks populārzinātniski Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes docētāju priekšlasījumi par Eiropas Savienības (ES) tiesību vēsturi, dibināšanu un gaidāmajām izmaiņām ("Brexit" jeb Lielbritānijas izstāšanās no ES).

 • Lekcija Juridiskajā fakultātē. Foto: Reinis Oliņš
  Notiks zinātnisku diskusiju vakars par "Brexit" juridiskajām sekām
  18.04.2017

  Ceturtdien, 2017. gada 27. aprīlī, plkst. 17.00 Baltijas - Vācijas augstskolu birojs sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Juridisko fakultāti interesentus aicina piedalīties zinātniskā diskusiju vakarā par "Brexit" juridiskajām sekām. Pasākums norisināsies LU Juridiskās fakultātes konferenču zālē (Raiņa bulv. 19, 1.stāvā). Darba valoda - angļu, bez tulkojuma.

 • Studenti lekcijas laikā. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un innovāciju departaments
  Piedāvā iespēju piedalīties vasaras skolā mediju tiesībās
  18.04.2017

  Mediju tiesību sadarbības tīkls, kura sastāvā ir Latvijas, Islandes, Tallinas un Tamperes Universitāte, organizē jau otro vasaras skolu mediju tiesībās, kas norisināsies no 2017. gada 11. – 17. jūnijam Sāmsalā, Igaunijā. Nodarbības par aktuāliem mediju tiesību jautājumiem vadīs visu četru augstskolu docētāji, dažādu citu valstu akadēmiķi un nozares praktiķi. Dalība vasaras skolā iespējama bez maksas, tās studentu skaits ir ierobežots.

 • Foto: Jānis Abizārs
  Vija Putāne aizstāvēs promocijas darbu par kuģa vraka aizvākšanas tiesībām
  18.04.2017

  Piektdien, 2017. gada 12. maijā Vija Putāne juridisko zinātņu doktora zinātniskā grāda iegūšanai aizstāvēs promocijas darbu “Kuģa vraka aizvākšanas tiesības zemūdens kultūras mantojuma aizsardzības kontekstā”. Darbs izstrādāts Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes asociētā profesora, Dr. iur. Artūra Kuča zinātniskā vadībā.

 • Foto: Lauma Strazdiņa
  Juridiskās fakultātes dekāne Anita Rodiņa sveic Lieldienās
  16.04.2017

  Juridiskās fakultātes dekāne Anita Rodiņa novēl pavasarīgas atpūtas un saules pilnas Lieldienu brīvdienas.

 • Lekcija Juridiskajā fakultātē. Foto: Reinis Oliņš
  Vieslektori no Polijas universitātēm skaidros nacionālo tiesību integrāciju Eiropas Savienībā
  13.04.2017

  Šā gada aprīlī un maijā Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē ar vieslekcijām par Polijas Republikas ģimenes un kriminālprocesa tiesībām un to transformāciju pēc pievienošanās Eiropas Savienībai uzstāsies docētāji no Adama Mickeviča Poznaņas universitātes un Belostokas Universitātes Polijā.

 • Foto: No Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvaldes arhīva
  Profesora Minca tiesu izspēlē krimināltiesībās uzvaru izcīna Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes komanda
  13.04.2017

  Profesora Paula Minca tiesas procesa izspēle krimināltiesībās septiņu norises gadu garumā ir kļuvusi par gaidītu tradīciju studentu, pasniedzēju, kā arī nozares entuziastu vidū. Šī gada 8.aprīlī, visas dienas garumā, norisinājās izspēļu kārtas, uzvarētāji tika noskaidroti Latvijas Republikas Augstākās tiesas telpās.

 • No kreisās: Juridiskās fakultātes studenti Emīls Jonins, Dāvids Lipšens, komandas treneris Kristofs Šēve, Paulis Iļjenkovs un Agneta Rumpa. Foto no komandas personīgā ahrīva.
  Puse no fināla - Juridiskās fakultātes studenti pierāda savas zināšanas Eiropas Savienības tiesībās
  10.04.2017

  „Prāta Vētra” dzied par „Pusi no sirds”. Zīmīgi, jo tieši „Prāta Vētras” dziesmu Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) komanda izpildīja Eiropas tiesību tiesu izspēles (European Law Moot Court) noslēguma pasākumā pēc tam, kad bija pieveikusi pusi no fināla, respektīvi, ierindojās pusfinālistu vidū šo sacensību fināla kārtā Eiropas Savienības tiesā.

 • Jānis Kubilis. Foto: No personīgā arhīva
  Jānis Kubilis aizstāvēs promocijas darbu par Latvijas deliktu tiesību modernizāciju
  04.04.2017

  Otrdien, 2017. gada 25. aprīlī Jānis Kubilis juridisko zinātņu doktora zinātniskā grāda iegūšanai aizstāvēs promocijas darbu "Latvijas deliktu tiesību modernizācijas galvenie aspekti". Darbs izstrādāts Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes profesora, Dr.iur. Kalvja Torgāna zinātniskā vadībā.

 • Juridiskās fakultātes ēka. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
  Noris maksātnespējas tematikai veltīta konference
  29.03.2017

  Trešdien, 2017.gada 29.martā Latvijas Universitātē (LU) noris konference "Maksātnespējas risinājumi biznesa vadības ekspertu un juristu skatījumā". Pasākumu rīko LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte, Latvijas Zvērinātu advokātu padome un Latvijas Zvērinātu advokātu Maksātnespējas tiesību advokātu sekcija; tas noris ar LU Juridiskās fakultātes atbalstu.

 • Latvijas Universitātes galvenā ēka. Foto:Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
  Latvijas Universitātē notiks starptautiska konference par augstāko tiesu darba efektivizāciju
  28.03.2017

  2017. gada 21. aprīlī Latvijas Universitātes (LU) Juridiskajā fakultātē notiks projekta "Augstākās tiesas kā tiesību sistēmu efektivitātes garants Eiropas Savienībā" noslēguma konference. Konferencē tiks prezentēti projekta rezultāti par to, kā uzlabot un padarīt efektīvāku Augstāko tiesu darbu četrās dažādās jomās. Interesenti laipni aicināti pieteikt dalību.

 • Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
  Pašpārvalde iegādāsies literatūru studējošo pētniecības darbam
  24.03.2017

  Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvalde izsludina Zinātniskās literatūras patapinājuma konkursa pavasara kārtu. Studentu pašpārvalde vēlas veicināt ne tikai studējošo zinātniski pētniecisko darbu izstrādi, bet arī papildināt bibliotēkas krājumus ar vērtīgu un aktuālu lasāmvielu ikkatram.

 • Juridiskās fakultātes ēka. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
  Skolēni aicināti piedalīties Juridiskās fakultātes Atvērto durvju dienas norisēs
  21.03.2017

  Trešdien, 22.martā, plkst. 11.00 ikviens interesents gaidīts Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Atvērto durvju dienas norisēs. Pasākuma laikā būs iespēja saņemt detalizētu informāciju par studijām un studiju programmu uzņemšanas prasībām, kā arī iegūt praktisku ieskatu juridisko profesiju pārstāvju darbā.

 • Juridiskās fakultātes ēka. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
  Aicina darbā metodiķi Juridiskās tālākizglītības un profesionālās pilnveides centrā
  15.03.2017

  Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte NEPILNĀ SLODZĒ aicina darbā studiju metodiķi Juridiskās tālākizglītības un profesionālās pilnveides centrā. Interesentus lūdzam pieteikuma vēstules un CV nosūtīt elektroniski līdz 2017. gada 21. martam.

 • Advokatūras konferences 2017.gada martā. Foto: No Juridiskās fakultātes arhīva
  Ikgadējā advokātu konferencē apspriež advokātu ziņošanas pienākumu
  15.03.2017

  Šogad, no 13. līdz 17.martam, visā Latvijā noris Advokatūras dienas, kuru ietvarā vairāk kā 150 zvērināti advokāti un zvērinātu advokātu palīgi iedzīvotājiem sniedz bezmaksas juridiskās konsultācijas, īpašu uzmanību veltot bērnu interešu aizsardzībai.

 • Zane Sedlova. Foto: Gvido Kajons
  Z.Sedlova aizstāvēs promocijas darbu par tiesību aizsardzības līdzekļiem prejudiciālā jautājuma neuzdošanas gadījumā
  14.03.2017

  Piektdien, 2017.gada 7.aprīlī Zane Sedlova juridisko zinātņu doktora zinātniskā grāda iegūšanai aizstāvēs promocijas darbu “Tiesību aizsardzības līdzekļi jautājuma prejudiciālā nolēmuma pieņemšanai neuzdošanas gadījumā”. Darbs izstrādāts Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes asociētā profesora, Dr.iur. Artūra Kuča zinātniskā vadībā.

 • Jautrīte Briede. Foto: No LR Augstākās tiesas arhīva
  Profesore Jautrīte Briede pildīs starptautiskā eksperta pienākumus Ukrainas Augstākajā tiesā
  09.03.2017

  Kopš marta sākuma Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes profesore, Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta tiesnese Jautrīte Briede strādā Kijevā, Ukrainas Augstākajā tiesā, veicot ilgtermiņa eksperta pienākumus "Twinning" projektā "Ukrainas Augstākās tiesas institucionālās kapacitātes stiprināšana cilvēktiesību aizsardzības jomā nacionālā līmenī".

 • Humbolta Universitāte Berlīnē, Foto: Heike Zappe
  Starptautiskā vasaras skolā analizēs tirgus regulēšanas problemātiku Latvijā un Vācijā
  08.03.2017

  Sadarbojoties ar Humbolta Universitāti Berlīnē (Humboldt Universität zu Berlin), arī šogad studenti Rīgā un Berlīnē veiks pētījumus, piedaloties vasaras skolā/projektā "Projekt Netzwerk Ost-West". Šogad projekta ietvaros tiks apspriesta tirgus regulēšanas problemātika. Dalību līdz 7.aprīlim aicināti pieteikt interesenti ar vācu un/vai angļu valodas zināšanām.

 • Džozefs Lī (Joseph D.Lee) Foto: No "Munger, Tolles & Olson" arhīva
  ASV praktizējošs zvērināts advokāts vadīs lekciju ciklu komerctiesībās
  06.03.2017

  Turpinot veiksmīgu sadarbību ar Starptautisko tiesību studiju centru (Centre for International Legal studies), pavasara semestrī Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē ar vieslekcijām uzstāsies ASV akadēmiķu un profesionāļu vidū atzīts jurists, ASV praktizējošs zvērināts advokāts Džozefs Lī (Joseph Lee).

  Vieslektors angļu valodā vadīs nodarbības Amerikas Savienoto Valstu komerctiesībās.

 • Apsūdzēto notiesā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, studentus aicina iesniegt apelācijas sūdzības un protestus
  06.03.2017

  Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvalde (JFSP) izsludina pieteikšanos septītajai nacionāla mēroga tiesu izspēlei krimināltiesībās Latvijā. Profesora Paula Minca piemiņai veltītajās sacensībās piedalīties aicināti visu Latvijas tiesību zinātnes studiju programmu realizējošo augstskolu studenti.

 • Willem C.Vis starptautiskās šķīrējtiesas procesa izspēles X Rīgas priekšsacīkstes 2016.gadā. Foto: no Juridiskās fakultātes ahrīva
  Starptautiskā tiesu izspēlē uzņems ārvalstu studentus un komercarbitrāžas ekspertus
  02.03.2017

  Šā gada 9. - 11. martā Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē norisināsies jau vienpadsmitās Willem C.Vis starptautiskās šķīrējtiesas procesa izspēles Rīgas priekšsacīkstes, pulcējot 20 šķīrējtiesnešus un 9 augstskolu komandas no Latvijas un ārvalstīm. Tā kā izspēle pulcinās veselu virkni jaunu un jau starptautiski atzītu ekspertu, to ievadīs konference par aktuāliem jautājumiem šķīrējtiesas procesā un veiksmīgu dalību tiesas procesa izspēlēs.

 • Attēlā (no kreisās): Dāvids Lipšens, Paulis Iļjenkovs, Agneta Rumpa, Emīls Jonins un komandas terneris Kristofs Šēve (Christoph Schewe). Foto no komandas personīgā arhīva.
  Mazs cinītis gāž lielu Vezuvu - Juridiskās fakultātes studenti uzvar Eiropas tiesību izspēlē
  01.03.2017

  Šī gada 18.februārī četri Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes studenti un viņu komandas terneris ierakstīja Latvijas Universitātes vārdu Eiropas juridisko augstskolu reitinga augšgalā. Izspēļu tradīciju godāšana Latvijas Universitātē vainagojusies ar augstāko panākumu līdz šim - uzvaru Eiropas tiesību tiesu izspēles (European Law Moot Court Competition) reģionālajā kārtā Neapolē, Itālijā.

 • Ar sekcijas sēdi valststiesībās noslēgsies LU 75. konferences darbs juridiskajā zinātnē
  01.03.2017

  Ceturtdien, 2017.gada 2.martā, ar sekcijas sēdi "Valststiesību aktuālās problēmas" noslēgsies Latvijas Universitātes 75. zinātniskās konferences darbs juridiskajā zinātnē. Interesenti aicināti sekcijas darbam sekot klātienē; videotiešraide netiks organizēta.

 • Tiesībsarga izspēles fināls 2016.gadā. Foto: No ELSA Latvia arhīva
  Izsludina pieteikšanos Tiesībsarga tiesas procesa izspēlei cilvēktiesībās
  28.02.2017

  Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas Republikas tiesībsargs rīko tiesas procesa izspēli cilvēktiesībās. Izspēles mērķis ir sekmēt sabiedrības informētību un izpratni par cilvēktiesībām, kā arī veicināt topošo profesionāļu interesi par šo tiesību jomu, aicinot jauniešus cilvēktiesības izvēlēties par savu profesionālo specializāciju.

 • Videoierakstā vērojama LU 75. zinātniskās konferences sekcijas sēde krimināltiesībās
  28.02.2017

  Latvijas Universitātes (LU) 75. zinātniskās konferences ietvarā, 2017.gada 28. februārī, norisinājās sekcijas sēde "Krimināltiesību un kriminālprocesa aktuālās problēmas", kuras laikā atvēra arī profesora Ulda Krastiņa grāmatu "Tieša nodoma tvērums krimināltiesībās". Interesenti sēdes ierakstu var vērot arī videoarhīvā. Sēdes juridiskajā zinātnē turpināsies līdz pat marta sākumam.

 • Latvijas Universitātes informatīvais stends izstādē "SKOLA 2014". Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
  Skolēni tiesību studijas varēs izzināt izstādē "SKOLA 2017" un citos pasākumos
  24.02.2017

  Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) pārstāvji izstādē „SKOLA 2017” piedāvās konsultācijas par studijām un uzņemšanu, ārpusstudiju aktivitātēm un studentu dzīvi fakultātē. Izstāde notiks no 24. līdz 26. februārim starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Interesentiem, kam nav iespējas izstādē nokļūt, pieejami virkne citu, bezmaksas pasākumu.

 • Videoierakstā vērojamas LU 75. zinātniskās konferences sekciju sēdes starptautiskajās tiesībās
  24.02.2017

  Latvijas Universitātes (LU) 75. zinātniskās konferences ietvarā 2017.gada 24. februārī norisinājās sekcijas sēde "Starptautisko privāttiesību un Eiropas Savienības tiesību aktuālās problēmas", kā arī sēde "Starptautisko publisko tiesību aktuālās problēmas". Interesenti sēžu ierakstus var vērot videoarhīvā. Sēdes juridiskajā zinātnē turpināsies līdz pat marta sākumam.

 • Videoierakstā vērojamas LU 75.zinātniskās konferences sekciju sēdes tiesību teorijā un vēsturē
  23.02.2017

  Latvijas Universitātes (LU) 75. zinātniskās konferences ietvarā 2017.gada 23. februārī norisinājās sekcijas sēde "Profesora Vasilija Sinaiska pienesums Latvijas jurisprudencē", kā arī sēde "Tiesību zinātnes nākotnei. Jaunākie pētījumi tiesību teorijā, vēsturē un filozofijā". Interesenti sēžu ierakstus var aplūkot videoarhīvā. Sēdes juridiskajā zinātnē turpināsies līdz pat marta sākumam.

 • Videoierakstā vērojamas Latvijas Universitātes 75.konferences sekciju sēdes civiltiesībās
  21.02.2017

  Latvijas Universitātes (LU) 75. zinātniskās konferences ietvarā 2017.gada 21. februārī norisinājās sekcijas sēde "Civiltiesību pilnveidošanas problēmas", kā arī "Vides, procesuālo un komerctiecību problēmas". Sežu ieraksti pieejami videoarhīvā. Sēdes juridiskajā zinātnē turpināsies līdz pat marta sākumam.

 • Profesora Ulda Krastiņa grāmata "Tieša nodoma tvērums krimināltiesībās"
  Atvērs profesora Ulda Krastiņa grāmatu par tiešu nodomu krimināltiesībās
  18.02.2017

  VAS "Tiesu namu aģentūra" izdevusi Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes profesora Ulda Krastiņa sagatavotu grāmatu "Tieša nodoma tvērums krimināltiesībās". Izdevums ir Krimināllikuma 9.panta otrās daļas paplašināts komentārs ar teorētiskām nostādnēm un tas veltīts tieša nodoma interpretācijas jautājumiem krimināltiesībās.

 • Tieslietu ministrija ierosina tematus studējošo pētniecības darbam
  17.02.2017

  Turpinot Latvijas Republikas Tieslietu ministrijas un Latvijas Universitātes veiksmīgo sadarbību, ministrija piedāvā vairāk kā 180 tematu studējošo pētniecībai dažādās tiesību nozarēs. Sagatavotie priekšlikumi aptver tematus tiesību teorijā, valststiesībās, sodu izpildes tiesībās, starptautiskajās privātajās, publiskajās un Eiropas Savienības tiesībās, kā arī krimināltiesībās vai kriminālprocesa tiesībās.

 • Videoierakstā vērojama LU 75.konferences plenārsēde "Latvijas Republikas Satversmei - 95"
  14.02.2017

  Latvijas Universitātes (LU) 75. zinātniskās konferences ietvaros 2017.gada 13. februārī norisinājās plenārsēde par godu Satversmes pieņemšanas 95. gadadienai; pieejams tās videoieralsts. Konferences sekciju sēdes juridiskajā zinātnē turpināsies līdz pat marta sākumam.

 • Juridiskās fakultātes dekāne Anita Rodiņa ar Jauno juristu universitātes absolventiem 2016./2017.ak.gadā. Foto: no Juridiskās fakultātes arhīva
  Mācības Jauno juristu universitātē noslēdz pussimt vidusskolēnu
  14.02.2017

  Lai Latvijas Universitātes (LU) Juridiskajai fakultātei piesaistītu studijām motivētus reflektantus, fakultāte dalībai Jauno juristu universitātē jau otro reizi uzņēma dažādu Latvijas novadu vidusskolēnus. Semestra garumā izzinot dažādas tiesību nozares, apmeklējot juristus-praktiķus to darba vietās, mācoties risināt kāzusus un piedaloties savā pirmajā tiesas procesa izspēlē, pussimt skolēnu mācības veiksmīgi noslēguši.

 • Juridiskās fakultātes ēka. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Turpini iesākto - Jaunajā gadā atsāc studijas!
  12.02.2017

  Studijas pārtraukt vai atlikt noslēguma darba izstrādi var dažādu iemeslu dēļ. Lēmums brīdi apstāties reizēm dod iespēju un laiku pārdomāt savas intereses, spējas un mērķus. Atsākt pārtrauktās studijas, sekmīgi iekļauties studiju ritmā un nokārtot pēdējos "parādus", nonākot pie mērķa - augstākās izglītības ieguves- nekad nav par vēlu. Turpini iesākto!

 • Apmaiņas programmu studenti Latvijas Universitātē. Foto: LU Mediju un mārketinga centrs
  Iegūsti starptautisku studiju pieredzi kādā no Juridiskās fakultātes sadarbības universitātēm
  28.01.2017

  Juridiskā fakultāte studējošiem piedāvā iegūt starptautisku studiju pieredzi vienā no vairāk kā 50 fakultātes sadarbības universitātēm kādā no Eiropas Savienības valstīm un saņemt stipendiju. Pieteikties var arī studenti, kas ERASMUS programmas iespējas izmantojuši jau iepriekš.

 • Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Rīgā pulcēsies Centrālās un Austrumeiropas tiesību teorētiķi
  27.01.2017

  Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte sadarbībā ar Centrālās un Austrumeiropas tiesību teorijas tīklu (Central and Eastern European Network of Jurisprudence) 2017.gada 15. un 16. septembrī Rīgā organizē XII ikgadējo tīkla konferenci. Organizatori aicina interesentus - Centrālās un Austrumeiropas valstu tiesību teorētiķus pieteikties prezentēt savus aktuālos pētījumus.

 • Rakstu krājums „Konstitucionālās vērtības mūsdienu tiesiskajā telpā”. Foto: No Juridiskās fakultātes arhīva
  Interesenti var iegādāties Juridiskās fakultātes VI starptautiskās zinātniskās konferences rakstu krājumu
  26.01.2017

  Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte ik pārgadus organizē zinātnisku notikumu, kas ir nozīmīgs ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas un pat Austrumeiropas kontekstā - 2016. gada novembrī norisinājās Juridiskās fakultātes VI starptautiskā zinātniskā konference „Konstitucionālās vērtības mūsdienu tiesiskajā telpā”, pulcējot ievērojamākos juridiskās domas līderus no daudzām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Referentu raksti apkopoti divos rakstu krājumos; pirmo jau iespējams iegādāties.

 • Latvijas Universitātes ikgadējās konferences ietvarā plenārsēde un 8 sekciju sēdes juridiskajā zinātnē
  24.01.2017

  Latvijas Universitātes (LU) 75. zinātniskās konferences ietvaros no 13. februāra līdz 15. martam ieplānota arī plenārsēde par godu Satversmes pieņemšanas 95. gadadienai un 8 dažādas sekciju sēdes juridiskajā zinātnē. LU Juridiskās fakultātes mācībspēki, absolventi un citi, dažādu tiesību nozaru eksperti konferencē kopumā nolasīs 85 referātus. Rosinot studējošo pētniecības darbu, notiks Studentu sekcija.

 • Foto: (No kreisās) Jūlija Valpētere, Ilze Ambrasa, komandas trenere, doktorante Lolita Bērziņa, Monta Krone. Foto no komandas personīgā arhīva.
  Latvijas Universitātes studentes triumfē starptautiskas mediju tiesību izspēles reģionālā kārtā
  19.01.2017

  No 21. līdz 23.decembrim Ukrainas galvaspilsētā Kijevā norisinājās pirmā starptautiskās tiesas procesa izspēles mediju tiesībās „Monroe E. Price Media Law Moot Court Competition” Ziemeļaustrumu Eiropas reģionālā atlases kārta, kurā Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes komandas dalībnieces Ilze Ambrasa, Jūlija Valpētere un Monta Krone plūca uzvaras laurus.

 • Ineta Ziemele. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Jauns studiju kurss maģistrantiem - Starptautisko tiesību konstitucionalizācija
  18.01.2017

  Līdz ar 2017.gada pavasara studiju​ semestri obligātās izvēles ("B" daļas) studiju kursu klāsts maģistrantiem tiks papildināts - turpmāk studējošie un interesenti klausītāja statusā varēs apgūt arī kursu "Starptautisko tiesību konstitucionalizācija", par to saņemot 2 kredītpunktus. Kursu docēs viesprofesore, Satversmes tiesas tiesnese, PhD Ineta Ziemele.

 • K.Dišlera atkārtoti izdotā grāmata "Ievads Latvijas valststiesību zinātnē"
  Atkārtoti izdota bijušā Juridiskās fakultātes profesora Kārļa Dišlera grāmata
  17.01.2017

  Turpinot darbu ievērojamā valsts tiesību zinātnieka, bijušā Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes dekāna, profesora Kārļa Dišlera zinātniskā mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā VAS "Tiesu namu aģentūra" klajā laiž jau trešo K.Dišlera darba atkārtotu izdevumu. Šoreiz tā ir 1930.gadā izdotā grāmata – "Ievads Latvijas valststiesību zinātnē".

 • Starptautisko tiesību enciklopēdijas LU Bibliotēkā. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs
  Nosaki izvēles kursu klāstu nākamiem studiju semestriem
  13.01.2017

  Pateicoties sadarbībai ar Amerikas Savienoto Valstu vēstniecību Latvijā, Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē studējošiem tiek piedāvāta iespēja izvēlēties un vēlākos studiju posmos apgūt ASV vieslektoru - "Fulbright" programmas stipendiātu sagatavotus studiju kursus obligātās izvēles ("B") daļā.

 • Iespēja C daļā apgūt kursu "Uzņēmējdarbības ekonomika" 11.01.2017

  Vai vēlies praktiski uzzināt, ko nozīmē būt uzņēmējam, strādājot pie reālas biznesa idejas studiju kursa laikā? Iegūsti 150 EUR produkta prototipu izstrādei, 4 C kredītpunktus un iespēju iegūt 6000 EUR idejas realizēšanai! VIETU SKAITS IEROBEŽOTS.

 • Foto: Lauris Vīksne, F64
  Pirmkursniekiem piedāvā iespēju tikties ar Ģenerālprokuroru un izzināt prokurora darbu
  10.01.2017

  Lai studējošiem radītu izpratni par prokurora darbu un palīdzētu turpmākās karjeras ceļa izvēlē, Latvijas Republikas Prokuratūra piedāvā iespēju nelielām pirmkursnieku grupām apmeklēt Ģenerālprokuratūru. Interesentiem jāveic iepriekšēja reģistrācija.