Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
KATEGORIJA
Tēma
Struktūrvienība
Apmaiņas programma
Bibliotēka un datubāzes
Izdota grāmata
Izlaidums
Konference
Konkurss
Mainīta auditorija
Notikums
Pārcelta lekcija
Pārcelts seminārs
Pētniecība
Pirmkursniekiem
Promocijas darba aizstāvēšana
Publiska lekcija
Seminārs
Skolēniem
Starptautiskā sadarbība
Stipendija
Studentu dzīve
Tālākizglītība
Tiesas procesa izspēle
Uzņemšana JF
Vasaras skola
Vieslekcija
Juridiskā fakultāte
 • Tiesas procesa izspēle Juridiskajā fakultātē. Foto: Z.Stira
  Kļūsti par pirmo Latvijas pārstāvi intelektuālā īpašuma tiesību izspēlē Oksfordā
  16.10.2017

  No 2018. gada 15. marta līdz 17. martam Oksfordā, Lielbritānijā jau sešpadsmito reizi norisināsies starptautiska tiesas procesa izspēle intelektuālā īpašuma tiesībās "Oxford International Intellectual Property Law Moot Competition". Šogad Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes studentiem ir iespēja būt pirmajiem Latvijas pārstāvjiem šajās sacensībās.

 • Klāt pirmkursnieku gaidītākais notikums - Jauno juristu dienas
  15.10.2017

  „Pirmkursniek, te raksta Tava Temīda. Tavi soļi vēl nebija dzirdami fakultātes gaiteņos, kad es no turienes pazudu. Esmu tāpat kā zināšanas pirms kārtējā starppārbaudījuma, kuru vietā tagad greznojas tukšums. Tu biji pārliecināts, ka man tur ir jābūt. Bet manis tur vairs nav. Neskumsti – gan jau mūsu ceļi vēl kādreiz satiksies. Varbūt tas pat notiks ātrāk, nekā Tu cerēji...”

 • Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes ēka. Foto: Toms Grīnbregs, Latvijas Universitāte
  LU Juridiskajā fakultātē diskutēs par aktualitātēm maksātnespējas jomā
  11.10.2017

  Lai veicinātu maksātnespējas jaunā regulējuma izpratni, kā arī iezīmētu maksātnespējas procesa un tiesiskās aizsardzības procesa iespējamos attīstības virzienus, Latvijas Universitātes (LU) Juridiskajā fakultātē notiks praktiska konference “Aktualitātes maksātnespējas jomā”. Interesenti aicināti iepriekš reģistrēties.

 • Par godu "Jurista Vārda" 1000. laidiena iznākšanai Latvijas Universitātē norisināsies vērienīgs forums
  10.10.2017

  "Jurista Vārda" redakcija aicina visus interesentus uz žurnāla 1000. laidiena iznākšanai veltīto lasītāju un autoru forumu "Latvijas tiesiskās sistēmas izaicinājumi uz valsts otrās simtgades sliekšņa", kas notiks šī gada 10. novembrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā.

 • Latvijas Universitātes komanda 2016. gadā. Foto: no komandas arhīva.
  Izmanto iespēju pārstāvēt Latviju tiesas procesa izspēlē starptautiskajās publiskajās tiesībās
  06.10.2017

  2018. gada 24.- 26. maijā Hāgā, ANO Starptautiskās tiesas rezidencē Miera pilī notiks starptautiskās tiesību zinātņu studentu sacensības starptautiskajās publiskajās tiesībās "Telders International Law Moot Court Competition". Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes komandas pārstāv Latviju šajās sacensībās jau kopš 1998.gada.

 • Izspēles fināls Satversmes tiesā. Foto: Kristiāna Zelša
  Izsludināta pieteikšanās XIX Profesora Kārļa Dišlera izspēlei konstitucionālajās tiesībās
  05.10.2017

  Turpinot ikgadējo tradīciju, Eiropas tiesību zinātņu studentu asociācija Latvijā (ELSA Latvia) aicina visu Latvijas augstskolu tiesību zinātnes studentus piedalīties profesora Kārļa Dišlera XIX konstitucionālās tiesas procesa izspēlē.

 • Nippona fonda valdes priekšsēdētājs Johei Sasakava parakstās Latvijas Universitātes viesu grāmatā. Foto: Toms Grīnbergs, LU Mediju un mārketinga centrs
  Maģistrantūras un doktorantūras studentiem piedāvā pieteikties Nippona fonda stipendijai
  04.10.2017

  Notiek pieteikšanās Nippona fonda Sasakavas Jauno līderu stipendiju programmas stipendijām 2017./2018. mācību gadam. Stipendijas mērķis ir finansiāli atbalstīt izcilākos maģistrantūras un doktorantūras studentus – nākotnes līderus.

 • FOTO: Centrālās un Austrumeiropas tiesību teorijas tīkla XII ikgadējā konference
  03.10.2017

  2017. gada septembrī Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē norisinājās Centrālās un Austrumeiropas tiesību teorijas tīkla XII ikgadējā konference. Pasākuma fotogalerija aplūkojama šeit.

 • Studenti aicināti pieteikties LPSR Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes stipendijai
  03.10.2017

  Latvijas Universitātes fonds kopā ar LPSR Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisiju 2017./2018. akadēmiskajā gadā izsludina iespēju visu Latvijas augstskolu studentiem iegūt stipendiju Padomju totalitārā okupācijas režīma izpētei. Stipendijas apmērs ir no 800 - 2000 EUR; tas atkarīgs no pretendenta studiju līmeņa.

 • Foto: no LU fonda arhīva
  Līdz 6. oktobrim iespējams pieteikties Latvijas Universitātes mecenātu stipendijām
  02.10.2017

  Latvijas Universitātes (LU) studenti līdz 6. oktobrim var pieteikties LU fonda mecenātu stipendijām 2017./2018. akadēmiskajam gadam, aizpildot tiešsaistes pieteikuma anketu un pievienojot nepieciešamos dokumentus LU fonda mājas lapā www.fonds.lv.

 • Priekšplānā Grieķijas, Itālijas un Portugāles valsts prezidenti Eiropas Publisko tiesību organizācijas desmitgades svinību svētku pieņemšanā. Foto: No EPLO arhīva
  Juridiskās fakultātes dekāne pārstāv Latvijas Universitāti Eiropas publisko tiesību organizācijas desmitgades svētku norisēs
  22.09.2017

  No 2017. gada 6. līdz 10. septembrim Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes dekāne, asociētā profesore Anita Rodiņa viesojās Atēnās, Grieķijā, lai Latvijas Universitāti pārstāvētu Eiropas Publisko tiesību organizācijas desmitgades svinību svētku pieņemšanā un konferencē par izteiksmes brīvību.

 • LU 98. dzimšanas dienu svinēs ar jaunu pastmarku, pasaules līdera lasījumu un balli
  19.09.2017

  Šī gada 28. septembrī Latvijas Universitāte atzīmēs 98. gadadienu kopš tās dibināšanas. Universitātes dzimšanas diena visas dienas garumā tiks atzīmēta ar īpašiem pasākumiem.

 • Lekcija Juridiskajā fakultātē. Foto: Reinis Oliņš
  Vieslektors no Ungārijas Valsts dienesta universitātes vadīs nodarbību par e-balsošanu
  19.09.2017

  ERASMUS+ starptautiskās personāla apmaiņas programmas ietvaros Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē viesosies vieslektors no Ungārijas Nacionālās Valsts dienesta universitātes (National University of Public Service), kas vadīs nodarbību elektronisko vēlēšanu iespējām un trūkumiem.

 • Projekta dalībnieki Vācijas parlamentā. Foto: no personīgā arhīva
  Jau 15. reizi aizritējusi ikgadējā vasaras skola Berlīnē un Rīgā
  19.09.2017

  Turpinot sadarbību jau 15 gadu garumā ar vienu no labākajām juridiskajām universitātēm Vācijā - Berlīnas Humbolta Universitāti (Humboldt Universität zu Berlin), arī šogad laika posmā no 7. augusta līdz 20. augustam norisinājās vasaras skola “Projekt Netzwerk Ost-West”. Šogad projekta ietvarā tika apspriesta tirgus regulēšanas problemātika.

 • LU Juridiskās fakultātes komanda 2016./2017. gadā. Foto no komandas personīgā ahrīva.
  Pagarināts pieteikšanās termiņš dalībai starptautiskā izspēlē Eiropas Savienības tiesībās
  18.09.2017

  Kā katru gadu, arī 2018. gada februārī/martā notiks starptautiskā Eiropas tiesību izspēle, kurā Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes studentu komandas veiksmīgi piedalās jau vairāk kā 10 gadu.

 • Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Videoierakstā vērojama Centrālās un Austrumeiropas tiesību teorētiķu konference Rīgā
  15.09.2017

  Latvijas Universitātes (LU) Juridiskā fakultāte sadarbībā ar Centrālās un Austrumeiropas tiesību teorijas tīklu (Central and Eastern European Network of Jurisprudence, CEENJ) 2017. gada 15. un 16. septembrī Rīgā organizēja XII ikgadējo CEENJ konferenci.

 • Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes ēka. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Eiropas Tiesību institūta Ģenerālā asambleja nākamgad notiks Latvijas Universitātē
  08.09.2017

  Eiropas Tiesību institūta Ģenerālā asambleja 2018. gada septembrī Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē pulcēs vairāk kā 300 tās biedru, tostarp vadošo Eiropas universitāšu akadēmiķus, tiesnešus un praktizējošos juristus. Pasākuma ietvarā ieplānota arī konference, rosinot diskusijas par aktuālākajiem Eiropas Savienības tiesību jautājumiem.

 • Izspēles atklāšana Vīnē. Foto: no Juridiskās fakultātes komandas arhīva
  Pārstāvi Latvijas Universitāti Willem C. Vis starptautiskās komercarbitrāžas izspēlē
  06.09.2017

  Katru gadu Vīnē notiek pasaulē lielākā un prestižākā starptautisko tirdzniecības tiesību (privāttiesību) un komercarbitrāžas izspēle, kurā piedalās ap 350 studentu komandas no visas pasaules, tajā skaitā, Latvijas Universitātes. Arī Tev ir iespēja kļūt par mūsu komandas dalībnieku un papildināt savu studiju laiku ar neaizmirstamu piedzīvojumu un pieredzi!

 • Apmaiņas programmu studenti Latvijas Universitātē. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Studē, dodies praksē vai izstrādā promocijas darbu ārvalstīs ar Erasmus+ programmas atbalstu
  06.09.2017

  Vēlies iegūt papildu studiju pieredzi vienā no vairāk kā 50 Juridiskās fakultātes sadarbības universitātēm kādā no Eiropas Savienības valstīm un saņemt stipendiju? Varbūt lietderīgi būtu pavadīt 2 - 4 mēnešus ārvalstīs promocijas darba izstrādei vai studiju prakses apguvei? Pieteikties var arī studenti, kas ERASMUS programmas iespējas izmantojuši jau iepriekš.

 • Juridiskās fakultātes ēkas ieejas durvis. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Veiksmīgam studiju startam notiks ievadlekcijas pirmā kursa studentiem
  04.09.2017

  Lai palīdzētu veiksmīgi uzsākt studijas Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē, bakalaura studiju programmas 1. kursa studentiem ieplānots lekciju cikls "Ievads studijās" par fakultātes pārvaldi un darbinieku kompetenci, studiju procesu un vidi, kā arī universitātes elektronisko resursu izmantošanu.

 • Juridiskās fakultātes komanda ar treneri 2016./2017. ak. gadā. Foto: no komandas personīgā arhīva.
  Tiešsaistē vērojama informatīva tikšanās par izspēlē starptautiskā komercarbitrāžas izspēlē
  04.09.2017

  Ik gadu Vīnē notiek pasaulē lielākā un prestižākā starptautisko tirdzniecības tiesību (privāttiesību) un komercarbitrāžas izspēle, kurā piedalās ap 350 studentu komandu no visas pasaules, tajā skaitā arī komanda no Latvijas Universitātes. Arī Tev ir iespēja kļūt par universitātes komandas dalībnieku un papildināt savu studiju laiku ar neaizmirstamu piedzīvojumu un pieredzi.

 • Minsteres Universitātes Juridiskās fakultātes 2017. gada viesstudenti Foto: no personīgā arhīva.
  Apmaiņas studiju semestris universitātē, kas atzīta par vienu no labākajām Vācijā
  03.09.2017

  Cik lietderīgs var izrādīties ārvalstīs pavadītais semestris tiesību zinātnes studentam? Pirmšķietami liekas, ka tas ir kaut kas bezjēdzīgs, jo jebkurā gadījumā, atgriežoties mājās, būs jākārto daži kursi. Tā, nenoliedzami, ir papildu slodze, tomēr, manuprāt, šī pieredze atmaksāsies divkārt.

 • Juridiskās fakultātes dekāne Anita Rodiņa ar Jauno juristu universitātes absolventiem 2016./2017.ak.gadā. Foto: no Juridiskās fakultātes arhīva
  Vidusskolēnus aicina pieteikt dalību Jauno juristu universitātes nodarbībās
  01.09.2017

  Lai Latvijas Universitātes (LU) Juridiskajai fakultātei piesaistītu patiesi ieinteresētus un studijām motivētus reflektantus, fakultāte izveidojusi Jauno juristu universitātes nodarbību ciklu 12. klašu skolēniem. Projektā ik gadu var piedalīties 50 skolēni, savukārt nodarbības vada Juridiskās fakultātes mācībspēki - tiesību eksperti ar ievērojamu akadēmisku un praktisku pieredzi.

 • Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes ēka. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Juridiskā fakultāte būtiski papildina izvēles kursu klāstu starptautiskajās tiesībās
  31.08.2017

  Uzsākot jauno studiju gadu, Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte būtiski papildinājusi obligātās izvēles ("B" daļas) studiju kursu klāstu starptautiskajās tiesībās. Izstrādāti četri studiju kursi dažādās starptautisko tiesību apakšnozarēs; tie visi tiks docēti angļu valodā.

 • Foto: Boriss Koļesņikovs
  Izsludināts divpadsmitais žurnāla "Jurista Vārds" pētniecisko darbu konkurss
  29.08.2017

  Jurista profesija ir aizraujoša un intelektuāli izaicinoša, ja studiju gados tam ir ielikti labi pamati un prasmes. Šajā profesijā netrūkst arī cilvēcisko kaislību, kuras "jurisprudencē var izbaudīt pa pilnam". Vai par Juristu ar lielo burtu lemts kļūt tikai izredzētajiem? Nebūt nē! Viss ir atkarīgs no paša centības, zinātkāres un prasmes "redzēt laukumu", jo faktiski nekad juridiskās problēmas nav izolētas. Latvija bija un būs izcilo iespēju zeme, kur darba devēji cīnās par labākajiem un talantīgākajiem jurisprudences prātiem. Žurnāls "Jurista Vārds" šajā ziņā ir arī potenciālo un drosmīgo jauno juristu "tilts uz nākotni".

 • Juridiskās fakultātes ēka. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Turpini iesākto - rudenī atsāc studijas!
  25.08.2017

  Studijas pārtraukt vai atlikt noslēguma darba izstrādi var dažādu iemeslu dēļ. Lēmums brīdi apstāties reizēm dod iespēju un laiku pārdomāt savas intereses, spējas un mērķus. Atsākt pārtrauktās studijas, sekmīgi iekļauties studiju ritmā un nokārtot pēdējos "parādus", nonākot pie mērķa - augstākās izglītības ieguves- nekad nav par vēlu. Turpini iesākto!

 • LU Juridiskās fakultātes komanda 2016./2017. ak. gadā. Foto: No komandas personīgā arhīva
  Pārstāvi Latvijas Universitāti starptautiskā tiesas procesa izspēlē mediju tiesībās
  23.08.2017

  2018. gada aprīlī Oksfordā, Lielbritānijā jau vienpadsmito reizi notiks sacensības starptautiskajās mediju tiesībās "The Monroe E. Price International Media Law Moot Court Competition". Līdz šim Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes studenti vairākkārt apliecinājuši savas konkurētspējīgās prasmes šajā nozarē. Piedalies un sasniedz vēl augstākas virsotnes!

 • Tiesas procesa izspēle Juridiskajā fakultātē. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Izmanto iespēju - Juridiskā fakultāte turpina uzņemšanu brīvajās studiju vietās
  22.08.2017

  No š.g. 22. līdz 25. augustam turpinās uzņemšana brīvajās studiju vietās Juridiskās fakultātes realizētajās bakalaura un profesionālā maģistra studiju programmās. Pieejamas tikai maksas studiju vietas, bet, izvēloties pilna laika klātienes formu, pēc gada noris rotācija ar iespēju iegūt valsts budžeta finansējumu studijām.

 • Pirmā kursa student - tiekamies Pirmsaristotelī!
  22.08.2017

  Vienu dienu pirms studiju uzsākšanas 1. kursā ikviena studenta prātu prātu pārņem 1001 jautājums, no kuriem lielākā daļa ir – Kas? Ko? Kā? Kad? Kāpēc? Neatliec iepazīšanos ar fakultāti un kursa biedriem, tāpat arī atbilžu meklējumus uz sev interesējošiem jautājumiem – apmeklē Pirmsaristoeli!

 • Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Veidosim juridisko zinātni kopā - noris pieteikšanās studijām doktorantūrā
  14.08.2017

  No 14. līdz 18. augustam noritēs pieteikšanās doktorantūras studijām Juridiskajā zinātnē, iesniedzot pieteikuma dokumentus Latvijas Universitātes (LU) Studiju departamentā.​ Pirms pieteikuma iesniegšanas reflektantam jāsazinās ar izvēlēto Promocijas darba vadītāju, lai izklāstītu sava iecerētā promocijas darba mērķi, uzdevumus, ​​sagaidāmos rezultātus ​un zinātnisko novitāti.

 • Foto no M. Meļņikas privātā arhīva
  ERASMUS studijas Berlīnē nav atpūta un redzesloka paplašināšana vien
  14.08.2017

  "Turku saldumi vai "Döner", humuss un "Checkpoint Charlie". Vjetnamiešu ziedu veikals un itāļu kafija. Diskusijas krievu valodā, armēņu mūzika metro, sinagoga Tavu acu priekšā un "Currywurst" stends, pie kura rindā sastājušies desmitiem cilvēku. Emocionāla vēsture un tik ļoti dažāda šodiena," tā Berlīni pieredzēja Juridiskās fakultātes maģistrante Madara Meļņika, kas nupat atgriezusies no ERASMUS studijām Vācijā.

 • Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Noris reģistrēšanās bakalaura un maģistra studijām Juridiskajā fakultātē
  14.07.2017

  Š.g. 14. jūlijā tiks paziņoti uzņemšanas rezultāti studijām Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Reflektantiem, kas izturējuši konkursu un vēlas uzsākt studijas, tām jāreģistrējas un jānoslēdz studiju līgums klātienē vai notariāli pilnvarojot citu personu.

 • Studijas Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē - Tavu panākumu atslēga
  04.07.2017

  Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte ir senākā, lielākā, tradīcijām un sasniegumiem tiesību zinātnē bagātākā juridiskās izglītības realizētāja Latvijā. Pievienoties tās studējošo pulkam šogad iespējams jau no 26. jūnija elektroniski, bet no 4. jūlija - klātienē.

 • Turpini studijas augstākajā līmenī - iegūsti maģistra grādu un jurista kvalifikāciju
  03.07.2017

  Neapstājies pie sasniegtā - sāc studijas maģistrantūrā un iegūsti jurista kvalifikāciju! Uzņemšana maģistra studijās Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē notiks no 3. līdz 14. jūlijam elektroniski un klātienē.

 • Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Juridiskā fakultāte - joprojām atzītākā starp darba devējiem jurisprudencē
  30.06.2017

  ​​Latvijas Darba devēju konfederācija sadarbībā ar karjeras un izglītības portālu Prakse.lv jau sesto gadu publicē Latvijas darba devēju ieteiktāko augstskolu un studiju programmu sarakstu. Darba devēju ieteiktāko studiju programmu topā Juridiskās fakultātes realizētā Bakalaura studiju programma „Tiesību zinātne” atkārtoti ierindojusies 10. vietā kopvērtējumā un 1. vietā starp jurisprudences studiju programmām.

 • Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Juridisko fakultāti šovasar absolvēs 253 jaunie tiesību speciālisti
  29.06.2017

  Noslēdzoties kārtējam akadēmiskajam studiju gadam, Latvijas Universitātē (LU) ik vasaru notiek izlaidumi. Tradicionāli tie norisinās "alma mater" sirdī – Lielajā aulā, un diplomus absolventiem pasniedz universitātes rektors. Kā vienā no universitātes lielākajām fakultātēm, Juridiskajās fakultātē arī absolventu skaits ir viens no augstākajiem. Šovasar studijas fakultātē noslēgs 253 studenti.

 • Jānis Sarāns. Foto: no ZAB "Vilgerts" arhīva
  Juridiskās fakultātes absolvents iegūst Fulbraita stipendiju studiju turpināšanai ASV
  28.06.2017

  2017. gada 15. jūnijā Amerikas​ ​Savienoto Valstu vēstnieces Latvijā vietniece Šārona Hadsone- Dīna (Sharon Hudson- Dean) sveica jaunos​ ​ASV valdības izglītības un apmaiņas programmu​ ​stipendiātus. Stipendiātu vidū ir arī Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes absolvents Jānis Sarāns, kam piešķirta Fulbraita stipendija studiju turpināšanai ASV.

 • Priecīgus svētkus!
  21.06.2017

  Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes dekāne, asociētā profesore Anita Rodiņa sveic svētkos.

 • Foto no LU Juridiskās fakultātes arhīva
  Izdots Latvijas Universitātes 75. konferences rakstu krājums juridiskajā zinātnē
  21.06.2017

  Latvijas Universitātes (LU) akadēmisko notikumu kalendārs nav iedomājams bez ikgadējās zinātniskās konferences, kas šogad piedzīvoja jau 75. gadskārtu. Par šīs tradīcijas neatņemamu sastāvdaļu ir kļuvusi arī diskusija par juridiskās zinātnes aktualitātēm, kas katru gadu pulcē ievērojamu referentu un interesentu pulku. Konferencē nolasītos referātus ikreiz izdod recenzētā rakstu krājumā.

 • Juridiskās fakultātes ēka. Foto: Toms Grīnbergs, LU Mediju un mārkatinga centrs
  Ar Juridiskās fakultātes docētāju un partneru dalību norisinās vērienīga Baltijas studiju konference
  19.06.2017

  No 19. līdz 21. jūnijam Latvijas Universitātē (LU) norisināsies 12. Baltijas studiju konference Eiropā (Conference on Baltic studies in Europe) “Baltijas valstīm 99: pagātne, tagadne, nākotne”, kuras 11 tematiskajos blokos iesaistīsies vairāk nekā 250 dalībnieku. Ar LU Juridiskās fakultātes docētāju un partneru dalību ieplānotas arī trīs sekcijas tiesībās.

 • Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes ēka. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Notiks informatīvas tikšanās par maģistra un doktora studijām Juridiskajā fakultātē
  14.06.2017

  Studiju turpināšana nākamajā līmenī ir loģisks solis personīgajā izaugsmē un vērtīga investīcija turpmākajā karjerā. Juridiskā fakultāte interesentus aicina apmeklēt tikšanās ar studiju programmu direktoriem un izzināt tiesību maģistra un doktora studijas Latvijas Universitātē. Tikšanos ietvarā interesenti tiks iepazīstināti ar pieteikšanās prasībām un uzņemšanas kārtību, tāpat arī jautājumiem par studiju saturu, organizāciju un studiju finansēšanu.

 • Lekcija Juridiskajā fakultātē. Foto: Reinis Oliņš
  Juridiskās fakultātes studenti un mācībspēki piedalās straptautiskā vasaras skolā mediju tiesībās
  12.06.2017

  No š.g. 12.- 17. jūnijam Sāmsalā, Igaunijā ar Latvijas Universitātes mācībspēku un studentu dalību noris starptautiska vasaras skola mediju tiesībās. Vasaras skolu rīko Mediju tiesību sadarbības tīkls, kura sastāvā ir Latvijas, Islandes, Tallinas un Tamperes Universitāte. Nodarbības un diskusijas par aktuāliem mediju tiesību jautājumiem vada visu četru augstskolu docētāji, kā arī citu valstu akadēmiķi un nozares praktiķi.

 • Latvijas Universitāte ierindojas starp 2,7% visprestižāko pasaules augstskolu
  08.06.2017

  8. jūnijā publiskoti QS World University Ranking dati, kuri parāda, ka Latvijas Universitāte (LU) ierindojas starp prestižākajām pasaules augstskolām. Vērtēšanas sistēmas veidotāji norāda, ka Latvijas Universitāte atrodas labāko 2,7 % pasaules augstskolu vidū aptuveni 26 000 izglītības iestāžu konkurencē.

 • Grāmatas "Juridiskā analīze un tekstu rakstīšana" piektais, papildinātais izdevums.
  Juridiskā analīze un tekstu rakstīšana joprojām aktuāla. Sagatavots grāmatas piektais izdevums.
  07.06.2017

  VAS “Tiesu namu aģentūra” grāmatu apgādā klajā nācis grāmatas “Juridiskā analīze un tekstu rakstīšana” piektais, papildinātais izdevums. Tās autori ir Latvijas Universitātes (LU) Rektora biroja vadītāja, bijusī LU Juridiskās fakultātes lektore Baiba Broka un ASV Lūisa un Klārka (Lewis&Clark) koledžas Ziemeļrietumu juridiskās skolas profesors Stīvens Džohansens (Steven Johansen).

 • Foto: Saeimas Administrācija
  Videoierakstā grāmatas "Vispārējie tiesību principi: tiesiskā drošība un tiesiskā paļāvība" atvēršana
  01.06.2017

  "Tiesu namu aģentūras" grāmatu apgādā izdots rakstu krājums, kas veltīts tiesiskās drošības un paļāvības principu kā tiesiskas un demokrātiskas valsts tiesību sistēmas neatņemamas sastāvdaļas analīzei Latvijas un starptautisko tiesību kontekstā. Tā pamatā ir 2016. gada 29. janvārī noritējušajā konferencē "Valsts konsekvence tiesiskās paļāvības un tiesiskās drošības principu ievērošanā" izskanējušās atziņas par šo principu izpratni un piemērošanu iestādēs un tiesās.

 • Satversmes III un IV nodaļas komentāru atvēršana. Foto: Latvijas Valsts
prezidenta kanceleja
  Satversmes komentāri – nacionāla vērtība. Atvērts jauns izdevums.
  31.05.2017

  Tuvojoties valsts simtgadei, klajā nākusi jau ceturtā, paredzams, ka priekšpēdējā, Latvijas Republikas Satversmes komentāru grāmata. Tā sniedz plašu zinātnisku skaidrojumu par Valsts prezidenta un Ministru kabineta pilnvarām, funkcijām un tiesībām.

 • Satversmes III un IV nodaļas komentāru atvēršana. Foto: Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja
  FOTO: Satversmes komentāru 4. sējuma atvēršana
  31.05.2017

  2017. gada 31. maijā Rīgas pils Svētku zālē Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ministru prezidents Māris Kučinskis atvēra Satversmes komentāru ceturto sējumu, kurā komentētas Satversmes nodaļas par Valsts prezidentu un Ministru kabinetu.

 • Foto: no S. Osipovas personīgā arhīva
  Sanita Osipova: Latvija ir pelnījusi valsts pārvaldes konceptu un sakārtotu ierēdniecību
  31.05.2017

  Klajā nākusi jau ceturtā, priekšpēdējā Latvijas Universitātes zinātniska projekta ietvarā izstrādātā Latvijas Republikas Satversmes komentāru grāmata. Tā sniedz plašu zinātnisku skaidrojumu par Valsts prezidenta institūtu un Ministru kabinetu. Komentāros analizēta ne vien pastāvošā un atzītā juridiskā doktrīna, bet likts pamats arī tālākām diskusijām par šo konstitucionālo orgānu attīstību.

 • Foto: Santa Sāmīte. Latvijas Republikas Satversmes III un IV nodaļas komentāri apkopoti 864 lappušu apjomīgā sējumā.
  Prezentēs Juridiskās fakultātes docētāju sagatavoto Satversmes komentāru ceturto sējumu
  29.05.2017

  Trešdien, 31. maijā, Rīgas pils Svētku zālē Valsts prezidents Raimonds Vējonis un ministru prezidents Māris Kučinskis svinīgi atvērs jauno Satversmes zinātnisko komentāru sējumu. Šajā apjomīgajā, 864 lappušu apjomīgā sējumā skaidrotas un apkopotas Valsts prezidenta un Ministru kabineta pilnvaras, funkcijas un tiesības.

 • V. Slaidiņa un I. Skultānes sagatavotā grāmata "Darba tiesības". Papildināts un pārstrādāts izdevums.
  Klajā laista lektores Velgas Slaidiņas papildināta un pārstrādāta grāmata darba tiesībās
  26.05.2017

  Maija nogalē apgādā "Zvaigzne ABC" klajā laists Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes lektores un fakultātes bijušās docētājas, Augstākās tiesas tiesneses Ilzes Skultānes grāmatas "Darba tiesības" otrais - papildināts un pārstrādāts izdevums, kurā informācija aktualizēta atbilstoši izmaiņām normatīvajos aktos un tiesu praksē.