Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Juridiskās fakultātes ēka. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
Juridiskās fakultātes ēka. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments

Skolēni aicināti piedalīties Juridiskās fakultātes Atvērto durvju dienas norisēs
Madara Marija Ose, Juridiskās fakultātes sabiedrisko attiecību speciāliste
21.03.2017

Trešdien, 22.martā, plkst. 11.00 ikviens interesents gaidīts Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Atvērto durvju dienas norisēs. Pasākuma laikā būs iespēja saņemt detalizētu informāciju par studijām un studiju programmu uzņemšanas prasībām, kā arī iegūt praktisku ieskatu juridisko profesiju pārstāvju darbā.

Pasākuma ietvarā klātesošie tiks iepazīstināti ar bakalaura studiju programmas "Tiesību zinātne" uzņemšanas kārtību un prasībām, informāciju par studiju saturu un vidi, ārpusstudiju aktivitātēm un studentu dzīvi fakultātē. Topošie studenti uzzinās arī to, kas būtu darāms jau šobrīd, lai nodrošinātu sev vietu fakultātes pirmkursnieku vidū.

Skolēniem būs iespēja doties ekskursijā pa vēsturisko Latvijas Universitātes ēku, iepazīstot vidi, kurā arī viņi varētu studēt nākotnē. Dienas noslēgumā fakultātes studenti interesentus aicinās doties uz fakultātes tiesas zāli, lai tie, paši inscenējot tiesas procesu un iejūtoties tiesnešu, advokātu vai prokuroru ādā, mēģinātu atrisināt savus pirmos kāzusus jeb juridiskas problēmsituācijas.

Latvijas Universitātē ir plašākais studiju programmu piedāvājums Latvijā – tā piedāvā iegūt izglītību gan Humanitārajās un izglītības zinātnēs, gan Sociālajās un tiesību zinātnēs, gan Dabas un dzīvības zinātnēs. Latvijas Universitāte iekļauta pasaules labāko universitāšu top 5%.

Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte ir lielākā, tradīcijām un sasniegumiem tiesību zinātnē bagātākā juridiskā skola Latvijā. Fakultāte lepojas un ir pazīstama ar saviem mācībspēkiem un absolventiem – izciliem juristiem. Juridiskās fakultātes pasniedzēji līdzās akadēmiskajam darbam Latvijas Universitātē vienlaikus veic arī aktīvu profesionālo darbību jurisprudencē - ir tiesneši, prokurori, zvērināti advokāti, notāri un dažādu valsts institūciju vadītāji. Tāpat arī Juridiskās fakultātes absolventi ir sabiedrībā ievērojami un veiksmīgi juristi.

Līdzās kvalificētiem pašmāju mācībspēkiem vieslekcijas, izvēles studiju kursus un vasaras skolu kursus fakultātē piedāvā arī ārvalstu docētāji un tiesību nozares profesionāļi. Studenti savas zināšanas praktiski pārbauda un uzlabo tiesas procesa izspēlēs, kas ir būtiska studiju procesa daļa Juridiskajā fakultātē. Tikai inscenējot tiesas procesu un sagatavojot procesuālos dokumentus, tiesību studenti iegūst prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas ikvienam juristam.

Papildus nodarbībām studiju procesa ietvaros Juridiskās fakultātes studenti jau vairāk kā 15 gadu garumā fakultāti, universitāti un nereti arī Latviju pārstāv dažāda mēroga sacensībās Latvijā un ārvalstīs. Studentiem ir iespēja arī līdzdarboties fakultātes Juridiskās prakses un palīdzības centrā, kur profesionāļu vadībā studējošie risina dažādu personu juridiskas problēmsituācijas.

Visu līmeņu studentiem pieejamas budžeta vietas, iespējams saņemt valsts un mecenātu stipendijas.

Tiekamies 22.martā, pl. 11.00, Juridiskās fakultātes konferenču zālē - 153. telpā, Raiņa bulvāra 19 1.stāvā!