Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Jautrīte Briede. Foto: No LR Augstākās tiesas arhīva
Jautrīte Briede. Foto: No LR Augstākās tiesas arhīva

Profesore Jautrīte Briede pildīs starptautiskā eksperta pienākumus Ukrainas Augstākajā tiesā
Rasma Zvejniece, Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja
09.03.2017

Kopš marta sākuma Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes profesore, Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta tiesnese Jautrīte Briede strādā Kijevā, Ukrainas Augstākajā tiesā, veicot ilgtermiņa eksperta pienākumus "Twinning" projektā "Ukrainas Augstākās tiesas institucionālās kapacitātes stiprināšana cilvēktiesību aizsardzības jomā nacionālā līmenī".

Projekts, kas tiek realizēts saskaņā ar Eiropas Savienības, Vācijas Tieslietu ministrijas un Latvijas Tieslietu ministrijas noslēgto līgumu, ilgs divus gadus.

Projekta ietvaros tiks uzlabots juridiskais ietvars Ukrainas Augstākās tiesas darbības nodrošināšanai atbilstoši Eiropas Savienības standartiem, paaugstinātas tiesnešu un tiesas darbinieku zināšanas, kā arī uzlabota Ukrainas Augstākās tiesas publiskā informācija.

Projektu finansē Eiropas Savienība, projekta vadošais partneris ir Vācijas Starptautiskās Tiesiskās Palīdzības Organizāciju (The German Foundation on International Legal Cooperation). Latvija Ukrainai piedāvā savu ekspertu zināšanas. Projekta partneris no Latvijas ir Tieslietu ministrija, kuru ar ekspertiem atbalsta Augstākā tiesa, Tiesnešu mācību centrs un Tiesu administrācija.

LU Juridiskās fakultātes profesore Jautrīte Briede kā projekta ilgtermiņa eksperte vadīs un koordinēs projekta aktivitātes, strādājot uz vietas Ukrainas Augstākajā tiesā.