Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
No kreisās: Andris Dimants, Inita Čīma, Katrīna Pētersone, Ēriks Krēsliņš. Foto: no komandas personīgā arhīva
No kreisās: Andris Dimants, Inita Čīma, Katrīna Pētersone, Ēriks Krēsliņš. Foto: no komandas personīgā arhīva

Juridiskās fakultātes studenti piedzīvo pasaules pieredzi prestižajā šķīrējtiesas procesa izspēlē Vīnē
Katrīna Pētersone, LU Juridiskās fakultātes komandas dalībniece
09.05.2017

Laikā no 2017. gada 7. līdz 13. aprīlim Vīnē norisinājās viena no lielākajām un prestižākajām tiesību izspēlēm – XXIV Vilema C. Visa starptautiskās komerciālās šķīrējtiesas procesa izspēle (Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot), kurā piedalījās arī Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes komanda. Šogad sacensības pulcēja kopumā vairāk kā 3000 cilvēku: 348 komandas no visas pasaules, kā arī arbitrus, iepriekšējo izspēļu dalībniekus, akadēmiķus un jomas profesionāļus.

Latvijas Universitāti sacensībās pārstāvēja Juridiskās fakultātes tiesību zinātnes maģistra programmas studenti Andris Dimants, Ēriks Krēsliņš un Katrīna Pētersone un bakalaura programmas studente Inita Čīma. Septiņu mēnešu garumā komandu trenēja un atbalstīja Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes asociētā profesore Inga Kačevska un absolvents, pagājušā gada izspēles dalībnieks Jānis Sarāns.  

Pirms došanās uz Vīni komanda piedalījās piecās priekšsacīkstēs Tbilisi, Hanoverē, Rīgā, Diseldorfā un Belgradā, kur ieguva neatsveramu pieredzi, trenējoties ar citām komandām un uzklausot arbitru ieteikumus. Vīnē komandai bija izspēļu raundi pret Silēzijas Universitāti (Polija), Sciences-Po Universitāti (Francija), Sārlandes Universitāti (Vācija) un Džordža Vašingtona Universitāti (ASV). No 348 komandām 64 komandas turpināja sacensības tālākajos izslēgšanas raundos, taču Latvijas Universitātes komanda neierindojās to starpā. Neskatoties uz to, komanda pēc izspēlēm saņēma atzinīgus komentārus no arbitriem un citiem skatītājiem, gan studenti, gan treneri lepojas ar komandas sniegumu. Komanda ir vienisprātis, ka gan katrs dalībnieks atsevišķi un komanda kopā šo mēnešu laikā piedzīvojusi ievērojamu progresu un iegūtās iemaņas turpmāk noderēs profesionālajā dzīvē.

Jebkurā tiesu izspēlē, bet jo sevišķi šajā, bez pašām sacensībām ļoti nozīmīgu lomu ieņem arī sociālais aspekts. Komanda ne tikai saliedējās savā starpā, bet arī iepazinās ar simtiem citu cilvēku no dažādām pasaules valstīm. Turklāt komanda bija vizītēs pie Latvijas vēstniekiem Gruzijā un Austrijā. Studenti ir pārliecināti, ka jauniegūtie kontakti ir vērtīgi profesionālā ziņā, kā arī bagātina personīgo pieredzi un izpratni par kultūru dažādību. 

Pēc piecām ārzemju pilsētām, 18 lidojumiem un 31 oficiālas uzstāšanās dalībnieki viennozīmīgi vērtē piedalīšanos šajā izspēlē kā vienu no lielākajiem piedzīvojumiem savā dzīvē, kas no studiju laika paliks atmiņā visspilgtāk.

Komanda vēlas pateikties Latvijas Universitātes Juridiskajai fakultātei un Latvijas Universitātes Studentu padomei par finansiālo atbalstu, kā arī ikvienam, kas jebkādā veidā palīdzēja šo septiņu mēnešu laikā, sniedzot padomus un zināšanas, praktisku palīdzību vai morālu atbalstu.