Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Civiltiesību tiesas procesa izspēle
Pēdējās izmaiņas veiktas:
19.10.2015

1999. gadā pēc piecu Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes vecāko kursu studentu iniciatīvas notika pirmās nacionāla līmeņa tiesas procesa izspēles Latvijā. Lai gan pirmo sacensību kāzuss ietvēra civiltiesiskas problēmas, gadu gaitā izspēles rīkotāji pievērsās konstitucionālo tiesību problēmjautājumiem un tā ieguva profesora Kārļa Dišlera vārdu, bet pastāvīgu organizatoru lomu uzņēmās ELSA Latvia.

Civiltiesības savu uzvaras gājienu atsāka 2009. gadā, kad norisinājās pirmā ELSA Latvia rīkotā Tiesas procesa izspēle civiltiesībās. Organizatori katru gadu piesaista kādu Latvijā akadēmiķu un praktiķu vidū atzītu juristu, kas uzņemas izspēles parona pienākumus un/vai izstrādā kāzusu. Studentus ar savu patronāžu līdz šim pagodinājuši LU profesors Kalvis Torgāns, profesors Jānis Rozenfelds, asociētais profesors Jānis Kārkliņš un lektors, ZAB "Eversheds Bitāns" vadošais partneris Agris Bitāns.

Izspēlē kopš pirmo sacensību norises līdz šai dienai ikreiz uzvarējuši Latvijas Universitātes studenti.

ELSA (European Law Students' Association) ir lielākā starptautiskā un politiski neatkarīgā tiesību studentu organizācija, kas apvieno vairāk nekā 42000 studentu visā Eiropā un veiksmīgi darbojas arī Latvijā. ELSA Latvia galvenās darbības nozares ir tiesas procesa izspēļu, studentu pētniecības darba un citu izglītojošu aktivitāšu organizēšana. Par ELSA biedru var kļūt ikviens tiesību zinātnes students vai jaunais jurists, kas vēlas papildināt savas studijās iegūtās zināšanas ar praktiskām iemaņām, kā arī iegūt plašu kontaktu loku Latvijā un ārzemēs.