Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
KATEGORIJA
Tēma
Struktūrvienība
Apmaiņas programma
Bibliotēka un datubāzes
Izdota grāmata
Izlaidums
Konference
Konkurss
Mainīta auditorija
Notikums
Pārcelta lekcija
Pārcelts seminārs
Pētniecība
Pirmkursniekiem
Promocijas darba aizstāvēšana
Publiska lekcija
Seminārs
Skolēniem
Starptautiskā sadarbība
Stipendija
Studentu dzīve
Tālākizglītība
Tiesas procesa izspēle
Uzņemšana JF
Vasaras skola
Vieslekcija
Juridiskā fakultāte
 • Latvijas Universitātes informatīvais stends izstādē "SKOLA 2017". © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Skolēni tiesību studijas varēs izzināt izstādē "SKOLA 2018" un citos pasākumos
  19.02.2018

  Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) pārstāvji izstādē „SKOLA 2018” piedāvās konsultācijas par studijām un uzņemšanu, ārpusstudiju aktivitātēm un studentu dzīvi fakultātē. Izstāde notiks no 23. līdz 25. februārim starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Interesentiem, kam nav iespējas izstādē nokļūt, pieejami virkne citu, bezmaksas pasākumu.

 • Studenti no visas Latvijas aicināti piedalīties profesora Konstantīna Čakstes civiltiesību izspēlē
  16.02.2018

  Tiesību zinātnes studenti no visām Latvijas augstskolām tiek aicināti piedalīties pirmajā Profesora Konstantīna Čakstes civiltiesību izspēlē, kas norisināsies Rīgā 2018. gada 6. un 7. aprīlī.

 • Willem C.Vis starptautiskās šķīrējtiesas procesa izspēles X Rīgas priekšsacīkstes 2016.gadā. Foto: no Juridiskās fakultātes ahrīva
  Starptautiskā tiesu izspēlē uzņems ārvalstu studentus un komercarbitrāžas ekspertus
  15.02.2018

  Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē šā gada 22.- 24. februārī norisināsies Vilema C. Visa starptautiskā šķīrējtiesas procesa izspēles 12. Rīgas priekšsacīkstes, pulcējot 11 augstskolu komandas no Latvijas un ārvalstīm. Starptautiskās studentu sacensības ievadīs darbseminārs, kurā Eiropā atzīti eksperti dalīsies ar praktiskiem padomiem un viedokļiem komercarbitrāžā. Klausītāji seminārā var piedalīties, saņemot reģistrācijas apstiprinājumu.

 • Latvijas Zinātņu akadēmijas ēka. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Juridiskās fakultātes mācībspēki izstrādā atzinumu par komercnoslēpumu regulējumu
  15.02.2018

  Atsaucoties Latvijas Republikas Tieslietu ministrijas aicinājumam piedalīties Komercnoslēpumu likuma likumprojekta publiskajā apspriešanā, Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) sagatavojusi atzinumu, kura izstrādē viedokli sniedzis LZA akdēmiķis, Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) profesors Kalvis Torgāns un virkne JF Civiltiesisko zinātņu katedras docētāju.

 • Konference LU Juridiskajā fakultātē. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Videoierakstā LU 76. starptautiskās zinātniskās konferences sekciju sēdes krimināltiesībās
  14.02.2018

  Latvijas Universitātes (LU) 76. starptautiskās zinātniskās konferences norises šogad iesākās ar plenārsēdi jau janvāra sākumā. Sekciju sēdes dažādās tiesību apakšnozarēs gan turpināsies līdz pat februāra beigām.

 • Apmaiņas programmu studenti Latvijas Universitātē. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Studē, dodies praksē vai izstrādā promocijas darbu ārvalstīs ar Erasmus+ programmas atbalstu
  12.02.2018

  Vēlies iegūt papildu studiju pieredzi vienā no vairāk kā 50 Juridiskās fakultātes sadarbības universitātēm kādā no Eiropas Savienības valstīm un saņemt stipendiju? Varbūt lietderīgi būtu pavadīt 2 - 4 mēnešus ārvalstīs promocijas darba izstrādei vai studiju prakses apguvei? Pieteikties var arī studenti, kas ERASMUS programmas iespējas izmantojuši jau iepriekš.

 • Konference LU Juridiskajā fakultātē. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Videoierakstā LU 76. starptautiskās zinātniskās konferences sekciju sēdes starptautiskajās tiesībās
  02.02.2018

  Latvijas Universitātes (LU) 76. starptautiskās zinātniskās konferences norises šogad iesākās ar plenārsēdi jau janvāra sākumā. Sekciju sēdes dažādās tiesību apakšnozarēs gan turpināsies līdz pat februāra beigām.

 • LU 75. zinātniskā konference Juridiskajā fakultātē. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Videoierakstā LU 76. starptautiskās zinātniskās konferences sekciju sēdes tiesību teorijā un vēsturē
  01.02.2018

  Latvijas Universitātes (LU) 76. starptautiskās zinātniskās konferences norises šogad iesākās ar plenārsēdi jau janvāra sākumā. Sekciju sēdes dažādās tiesību apakšnozarēs gan turpināsies līdz pat februāra beigām.

 • Foto no Tiesībzinātņu pētniecības institūta arhīva
  Videoierakstā konference par sabiedriskā viedokļa ietekmi uz tiesu varu
  30.01.2018

  2018. gada 26. janvārī Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā norisinājās konference „Sabiedriskā viedokļa ietekme uz tiesnešiem un tiesu sistēmu kopumā”, ko rīkoja Tiesību zinātņu pētniecības institūts un LU Juridiskā fakultāte. Organizatoru mērķis bija uzsākt diskusiju par plašsaziņas līdzekļu radītā sabiedriskā viedokļa ietekmi uz sabiedriski nozīmīgu tiesvedību gaitu un rezultātu.

 • Viesprofesore Melānija Rīda. Foto: Linkolna Piemiņas universitāte
  Viesprofesore docēs studiju kursus ASV krimināltiesībās un kriminālprocesā
  29.01.2018

  Ar Fulbraita stipendiju programmas (Fulbright Scholar Program) atbalstu​ un veiksmīgā sadarbībā ar Amerikas Savienoto Valstu vēstniecību Latvijā katra gada nogalē Latvijas Universitātē noris studējošo aptauja, aicinot noteikt zinātnes nozares, kurās studenti labprāt apgūtu izvēles kursus vēlākos studiju posmos. Saskaņā ar studējošo interešu aptaujas rezultātiem pavasara semestrī kursus ASV krimināltiesībās un kriminālprocesā docēs viesprofesore Melānija Rīda.

 • Humbolta Universitāte Berlīnē, Foto: Heike Zappe
  Starptautiskā vasaras skolā analizēs tiesiskās problēmas digitalizācijas laikmetā Latvijā un Vācijā
  29.01.2018

  Sadarbojoties ar Humboltu Universitāti Berlīnē (Humboldt Universität zu Berlin), arī šogad studenti Rīgā un Berlīnē veiks pētījumus, piedaloties vasaras skolā "Projekt Netzwerk Ost-West". Šogad projekta laikā tiks analizētas tiesiskās problēmas digitalizācijas laikmetā. Dalību līdz 16. februārim aicināti pieteikt interesenti ar angļu valodas zināšanām.

 • LU Absolventu sarunu vakara dalībnieki. Foto: NO LU Absolventu kluba arhīva
  Edgars Pastars: Latvijas Universitātes diploms ir kvalitāte zīme
  29.01.2018

  Otrā Absolventu sarunu vakara gaitā Latvijas Universitātes (LU) absolventi Edgars Pastars, Aija Brikše un Dzintris Kolāts diskusijā ar viesiem kritiski palūkojās uz to, kas šobrīd ir diploma vērtība, vienlaikus nezaudējot veselīgi elastīgu skatu, kādas patīkamas atmiņas saistās ar diplomu. Absolventi vienisprātis atzina, ka ir jābūt cienīgi teikt, ka esi cilvēks ar augstāko izglītību. Izglītība nevar būt tikai pakalpojums, tā arī ir vērtība.

 • Juridiskās fakultātes ēka. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Turpini iesākto - Jaunajā gadā atsāc studijas!
  24.01.2018

  Studijas pārtraukt vai atlikt noslēguma darba izstrādi var dažādu iemeslu dēļ. Lēmums brīdi apstāties reizēm dod iespēju un laiku pārdomāt savas intereses, spējas un mērķus. Atsākt pārtrauktās studijas, sekmīgi iekļauties studiju ritmā un nokārtot pēdējos "parādus", nonākot pie mērķa - augstākās izglītības ieguves- nekad nav par vēlu. Turpini iesākto!

 • Latvijas Universitātē norisināsies konference par sabiedriskā viedokļa ietekmi uz tiesu varu
  23.01.2018

  2018. gada 26. janvārī Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā notiks konference „Sabiedriskā viedokļa ietekme uz tiesnešiem un tiesu sistēmu kopumā”, ko organizē Tiesību zinātņu pētniecības institūts un LU Juridiskā fakultāte. Pasākuma mērķis ir uzsākt diskusiju par plašsaziņas līdzekļu radītā sabiedriskā viedokļa ietekmi uz sabiedriski nozīmīgu tiesvedību gaitu un rezultātu.

 • Starptautisko tiesību enciklopēdijas LU Bibliotēkā. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Nosaki izvēles kursu klāstu nākamiem studiju semestriem
  22.01.2018

  Pateicoties sadarbībai ar Amerikas Savienoto Valstu vēstniecību Latvijā, Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē studējošiem tiek piedāvāta iespēja izvēlēties un vēlākos studiju posmos apgūt ASV vieslektoru - "Fulbright" programmas stipendiātu sagatavotus studiju kursus obligātās izvēles ("B") daļā.

 • LU 75. zinātniskā konference Juridiskajā fakultātē. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Videoierakstā LU 76. starptautiskās zinātniskās konferences sekcijas sēde civiltiesībās
  19.01.2018

  Latvijas Universitātes (LU) 76. starptautiskās zinātniskās konferences norises šoreiz iesākās ar plenārsēdi juridiskajā zinātnē 2018. gada 11. janvārī. Sekciju sēdes dažādās tiesību apakšnozarēs turpināsies līdz pat februāra beigām.

 • Prof. Sanitas Osipovas monogrāfija "Eiropas tiesību priekšvēsture"
  Latvijas Universitātē izstrādā nozīmīgu pētījumu par seno tautu tiesību vēsturi
  17.01.2018

  VAS "Tiesu namu aģentūra" grāmatu apgāds lasītāju vērtējumam nodevis Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) profesores Dr.iur. Sanitas Osipovas monogrāfiju tiesību vēsturē "Eiropas tiesību priekšvēsture". Izdevumā autore detalizēti aplūkojusi un analizējusi seno tautu – Senās Ēģiptes, Divupes, Izraēlas un Grieķijas – tiesību vēsturi.

 • Zanes Sedlovas monogrāfija "Tiesību aizsardzības mehānismi, ja tiesa neuzdod prejudiciālo jautājumu"
  Zanes Sedlovas Latvijas Universitātē aizstāvēto promocijas darbu izdod monogrāfijā
  16.01.2018

  Klajā nākusi Dr.iur. Zanes Sedlovas monogrāfija „Tiesību aizsardzības mehānismi, ja tiesa neuzdod prejudiciālo jautājumu”. Izdevuma pamatā ir autores Latvijas Universitātē (LU) aizstāvētais promocijas darbs.

 • Konference LU Juridiskajā fakultātē. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Videoierakstā vērojama Centrālās un Austrumeiropas tiesībzinātnieku tīkla konference
  11.01.2018

  Latvijas Universitātes 76. starptautiskās zinātniskās konferences ietvarā ieplānots arī Centrālās un Austrumeiropas tiesībzinātnieku tīkla darbs un sekcijas. To laikā izskanēja virkne referātu, kuru autori dažādos rakursos un tiesību aspektos atsedza Centrālās un Austrumeiropas juridisko tradīciju un juridiskās identitātes problēmjautājumus.

 • Konference LU Juridiskajā fakultātē. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Videoierakstā LU 76. starptautiskās zinātniskās konferences plenārsēde juridiskajā zinātnē
  11.01.2018

  Latvijas Universitātes (LU) 76. starptautiskās zinātniskās konferences ietvarā tradicionāli ieplānota arī plenārsēde un sekciju sēdes juridiskajā zinātnē. Plenārsēdes dabīnieki šogad īpaši pievērsušies juridisko tradīciju un juridiskās identitātes pētīšanai, lai sabiedrībai tās skaidrotu kā vēsturiskā perspektīvā, tā arī lūkojoties Eiropas tiesiskās telpas nākotnes izaicinājumos.

 • Konference LU Juridiskajā fakultātē. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  LU ikgadējā konferencē pašmāju un ārvalstu eksperti skaidros juridiskās tradīcijas
  08.01.2018

  Latvijas Universitātes (LU) 76. starptautiskās zinātniskās konferences ietvarā no 11. janvāra līdz 26. februārim ieplānota arī plenārsēde un 8 dažādas sekciju sēdes juridiskajā zinātnē. Šogad LU konference uzskatāma par starptautiskas nozīmes platformu, tādēļ līdzās 82 Latvijā atpazīstamiem tiesībniekiem pasākumā piedalīsies vēl 54 ārvalstu zinātnieki un praktizējoši juristi, kas īpaši pievērsušies juridisko tradīciju un juridiskās identitātes pētīšanai, lai sabiedrībai tās skaidrotu kā vēsturiskā perspektīvā, tā arī lūkojoties Eiropas tiesiskās telpas nākotnes izaicinājumos.

 • LU Juridiskās fakultātes ēka. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Studējošiem piedāvā referēt LU 76. konferencē un izstrādāt publikāciju konferences rakstu krājumam
  08.01.2018

  Reizi gadā tiesību zinātnieki un praktiķi pulcējas Latvijas Universitātes (LU) ikgadējā konferencē, lai diskutētu par aktuālām norisēm visās juridiskās zinātnes apakšnozarēs un apmainītos viedokļiem par Latvijas tiesību sistēmai nozīmīgiem jautājumiem. Arī šogad LU Juridiskās fakultātes studējošiem tiek piedāvtāta iespēja iesaistīties un konferences ietvarā izstrādāt savu pētījumu.

 • Dītriha Andreja Lēbera balvas laureāts Jānis Lazdiņš. Foto: Boriss Koļesņikovs
  Profesoram Jānim Lazdiņam pasniedz LZA Dītriha Andreja Lēbera balvu
  05.01.2018

  Ceturtdien, 2018. gada 4. janvārī, Mencendorfa namā norisinājās jurista un politologa Dītriha Andreja Lēbera 95 gadu jubilejai veltīts pasākums, kura gaitā Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) profesoram Jānim Lazdiņam tika pasniegts prestižais Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) apbalvojums - Dītriha Andreja Lēbera balva.

 • FOTO: Dītriha Andreja Lēbera 95 gadu jubilejai veltīts pasākums un balvas pasniegšana
  05.01.2018

  Jurista un politologa Dītriha Andreja Lēbera 95 gadu jubilejai veltīts pasākums un Latvijas Zinātņu akadēmijas vārdbalvas pasniegšana fotoattēlos.

 • Jāņa Neimaņa sagatavotie "Paziņošanas likuma komentāri" (2.izdevums)
  Klajā laists Jāņa Neimaņa sagatavoto Paziņošanas likuma komentāru papildināts izdevums
  03.01.2018

  2017. gada nogalē „Latvijas Vēstneša” Grāmatu apgādā klajā nācis Paziņošanas likuma komentāru otrs, papildināts un pārstrādāts izdevums, kura vairāk kā 100 lappušu autors ir Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes asociētais profesors, Satversmes tiesas tiesnesis Jānis Neimanis.

 • Profesors Jānis Lazdiņš. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Norisināsies Dītriha Andreja Lēbera 95 gadu jubilejai veltīts pasākums
  02.01.2018

  Ceturtdien, 2018. gada 4. janvārī plkst. 16.00 Mencendorfa namā norisināsies Dītriha Andreja Lēbera 95 gadu jubilejai veltīts pasākums, kura gaitā Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) profesoram Jānim Lazdiņam tiks pasniegts prestižais Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) apbalvojums - Dītriha Andreja Lēbera balva.

 • Eksāmens Latvijas Universitātē. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Spēkā stājas noteikumi par Valsts vienoto jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu Latvijā
  02.01.2018

  2017. gada 11. decembrī Ministru kabineta komiteja atbalstīja Tieslietu ministrijas izstrādāto noteikumu projektu par Valsts vienotā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena ieviešanu profesionālā maģistra studiju programmās. Ministru kabinets noteikumus pieņēma 2017. gada 19. decembrī, bet tie stājušies spēkā šā gada 1. janvārī.

 • Studenti aicināti kļūt par Latvijas Universitātes vēstnešiem vidusskolās
  02.01.2018

  Latvijas Universitāte (LU) aicina pieteikties konkursam studentus, kuri prot vai vēlas stāstīt citiem par studijām LU un kļūt par LU vēstnešiem braucienos uz Latvijas vidusskolām.

 • Attēlā: (no kreisās) komandas treneris Artūrs Kučs, Madara Meļņika, Agita Rudziša, Emīls Jonins, Kristers Losāns. Foto no komandas personīgā arhīva.
  Juridiskās fakultātes studenti - Ziemeļaustrumeiropā vēl nepārspēti
  01.01.2018

  Nedēļu pirms Ziemassvētkiem, 17. decembrī, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes komanda izcīnīja uzvaru Monroe E. Price starptautisko mediju tiesību izspēles (Monroe E. Price Media Law Moot Court Competition) Ziemeļaustrumeiropas reģionālajā kārtā, kas jau otro gadu norisinājās Ukrainā, Kijevā. 2017./2018.gada komandas sastāvā ir Agita Rudziša, Emīls Jonins, Madara Meļņika un Kristers Losāns. Savukārt komandas treneri aizvien nemainīgi ir asociētais profesors Artūrs Kučs un doktorante Lolita Bērziņa.

 • Juridiskās fakultātes studenti decembri velta darbam citu labā
  31.12.2017

  Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvalde jau desmit gadu garumā veic virkni patiesi atzīstamu darbu ne vien savu studējošo, bet arī krietni plašākas sabiedrības labā. Pieejams atskats uz studentu paveikto aizvadītā gada nogalē.

 • Pasniegtas Juridiskās fakultātes studentu Gada balvas
  31.12.2017

  Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvalde (JFSP), turpinot jau izsenis iedibināto tradīciju, 2017. gada 12. decembrī jau devīto reizi pasniedza studentu Gada balvas.

 • Juridiskās fakultātes dekāne Anita Rodiņa sveic ziemas saulgriežos
  18.12.2017

  Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes dekāne Anita Rodiņa novēl mierpilnus Ziemassvētkus un ražīgu Latvijas simtgadi.

 • Piedalies Latvijas Universitātes konkursā "Radi Ziemassvētkus savā fakultātē"
  13.12.2017

  Ziemassvētki ir gada īpašākais brīdis – mirklis miera un atelpas pirms janvāra sesijas. Lai pirmssvētku laiku Universitātē padarītu aizraujošāku un saliedētāku, aicinām piedalīties Latvijas Universitātes konkursā “Radi Ziemassvētkus savā fakultātē”.

 • Foto: Toms Grīnbergs
  Monogrāfija par nepārtrauktības doktrīnu – nozīmīga dāvana Latvijas simtgadei
  30.11.2017

  Valsts svētku mēnesī – novembrī klajā nākusi monogrāfija „Nepārtrauktības doktrīna Latvijas vēstures kontekstā” – nozīmīga un skaista dāvana Latvijai gaidāmajā simtgades jubilejā. Monogrāfija ir sagatavota un publicēta fundamentālo un lietišķo pētījumu sadarbības projekta „Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanas pieredze, mācības un starptautiskā nozīme (vēsturiskie, politiskie un tiesiskie aspekti)” ietvaros Latvijas Zinātņu akadēmijas Baltijas stratēģisko pētījumu centrā. Apjomīgā pētījuma zinātniskais vadītājs ir profesors Dr. habil. sc. pol., Dr. iur. Tālavs Jundzis, apakšprojektu vadītāji – Dr. iur. Jānis Lazdiņš un Dr. hist. Ainārs Lerhis.

 • No kreisās: Tartu Universitātes rektors prof. Volli Kalms (Volli Kalm); Latvijas Universitātes rektors prof. Indriķis Muižnieks; Viļņas Universitātes rektors prof. Artūrs Žukausks (Artūras Žukauskas). © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Izsludina pieteikšanos triju Baltijas valstu universitāšu stipendijai
  28.11.2017

  Triju Baltijas valstu universitāšu rektori izsludina vienotu stipendijas konkursu, kura mērķis ir veicināt igauņu, latviešu un lietuviešu valodas un kultūras pasniegšanu un studēšanu.

 • Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Videoierakstā vērojama konference par komerctiesību un mākslīgā intelekta mijiedarbību
  24.11.2017

  Videoierakstā vērojama konference par komerctiesību un mākslīgā intelekta mijiedarbību, ko 2017. gada 24. novembrī rīkoja Latvijas Republikas Tieslietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti.

 • Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes ēka. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Latvijas Universitātē izveido Juridiskās zinātnes institūtu
  22.11.2017

  2017. gada oktobrī Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) dome vienbalsīgi lēma par izmaiņām fakultātes nolikumā, izveidojot jaunu struktūrvienību – Juridiskās zinātnes institūtu. 2017. gada 22. novembrī uz pieciem gadiem ievēlēts institūta direktors un tā zinātniskā padome, kas gatava sākt darbu nekavējoties.

 • Civiltiesību sekcijas dalībnieki kopā ar darbu vērtētājiem Augstākās tiesas zinātniski analītisko padomnieku Dr. iur. Rihardu Gulbi un zvērinātu advokātu, LU pasniedzēju Dr. iur. Lauri Rasnaču. Sekcijas uzvarētāja – Alise Janševska. Foto: Boriss Koļesņikovs
  Studējošo pētniecības līderi Latvijā - joprojām LU Juridiskajā fakultātē
  21.11.2017

  Atzīmējot žurnāla "Jurista Vārds" 1000. laidiena iznākšanu, 2017. gada 10. novembrī norisinājās vērienīgs žurnāla autoru un lasītāju forums, analizējot Latvijas tiesiskās sistēmas turpmākos izaicinājumus. Foruma oficiālo daļu noslēdza žurnāla "Jurista Vārds" 12. tiesību zinātņu studentu konkursa uzvarētāju apbalvošana. Četrās no piecām sekcijām triumfējuši Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) studenti.

 • ZAB "Sorainen" stipendiju ieguvusi tiesību profesionālā maģistra programmas studente Inita Čīma.
  Pasniegtas LU mecenātu stipendijas izcilākajiem Juridiskās fakultātes studentiem
  17.11.2017

  Noslēgusies Latvijas Universitātes (LU) fonda mecenātu stipendiātu atlase, 2017./2018. akadēmiskajā gadā piešķirot 95 stipendijas LU un citu Latvijas augstskolu studentiem. Juridiskās fakultātes (JF) studenti saņēmuši LU dižmecenāta Kristapa Morberga, ZAB „Sorainen”, ZAB "Eversheds Sutherland Bitāns", Kristīnes Krūmas piemiņas, kā arī Baltimoras dziesmu un deju svētku mecenātu izcilības stipendiju.

 • Kolektīvā monogrāfija "Neatkarības doktrīna Latvijas vēstures kontekstā". Publicitātes attēls.
  Juridiskās fakultātes docētāji izstrādā monogrāfiju un pierāda valsts nepārtrauktību
  13.11.2017

  Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Baltijas stratēģisko pētījumu centrs izdevis kolektīvu monogrāfiju "Nepārtrauktības doktrīna Latvijas vēstures kontekstā". Analizējot vēstures faktus un liecības, izdevuma autori pierādījuši 1918. gadā dibinātās Latvijas valsts juridisko turpinātību padomju un nacistiskās okupācijas apstākļos, kā arī pēc valstiskās neatkarības atjaunošanas.

 • Videoierakstā vērojams žurnāla "Jurista Vārds" forums par tiesiskās sistēmas izaicinājumiem
  13.11.2017

  2017. gada 10. novembrī atzīmējot žurnāla "Jurista Vārds" 1000. numura izdošanu, notika tā lasītāju un autoru forums "Latvijas tiesiskās sistēmas izaicinājumi uz valsts otrās simtgades sliekšņa". Vērienīgo pasākumu līdzorganizēja un tā norisi atbalstīja arī Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte.

 • Publicitātes attēls. Žurnāla "Jurista Vārds" jubilejas numura - 1000. laidiena - vāks.
  Latvijas Universitātē diskutēs par tiesiskās sistēmas izaicinājumiem
  09.11.2017

  Šonedēļ gaidāms vērienīgs pasākums tieslietu nozarē - atzīmējot 1000. numura izdošanu, norisināsies žurnāla "Jurista Vārds" lasītāju un autoru forums "Latvijas tiesiskās sistēmas izaicinājumi uz valsts otrās simtgades sliekšņa". Pasākumu līdzorganizē un atbalsta Latvijas Universitātes (LU) Juridiskā fakultāte.

 • Svinēsim valsts svētkus Latvijas Universitātē!
  08.11.2017

  Sagaidot Latvijas valsts svētkus, Latvijas Universitāte aicina ikvienu pieminēt neatkarības cīnītājus un iedegt sirdī patriotisma liesmu, piedaloties LU rīkotajos valsts svētku pasākumos. Svētku svinīgā sarīkojuma ietvarā Latvijas Universitātē arī Eiropas Savienības tiesas tiesneša Egila Levita lekcija “Sabiedrības pamatvērtības un valstiskuma nākotne – Latvijā, Eiropā, pasaulē”.

 • Piedāvā izmēģinājuma piekļuvi Wolters Kluwer e-resursiem tiesību zinātnē
  07.11.2017

  Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēka piedāvā līdz 30. novembrim izmantot vairākus Wolter Kluwer izdevniecības e-resursus tiesību zinātnēs.

 • Grāmata "Līgumu un deliktu problēmas Eiropas Savienībā un Latvijā" profesora K. Torgāna zinātniskā redakcijā
  Jaunā izdevumā skaidro līgumu un deliktu problēmas Latvijā un Eiropas Savienībā
  06.11.2017

  VAS "Tiesu namu aģentūra" grāmatu apgāds klajā laidis grāmatu "Līgumu un deliktu problēmas Eiropas Savienībā un Latvijā". Tā izstrādāta, balstoties uz Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) profesora Kalvja Torgāna 2013. gadā iznākušo monogrāfiju, kas šobrīd grāmatnīcās vairs nav pieejama. Jaunajam izdevumam nodaļas pievienojuši LU JF docētāji Jānis Kārkliņš un Agris Bitāns, bet nozīmīgas līgumu un deliktu problēmas šoreiz pētītas arī ārpus Latvijas robežām.

 • Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes ēka. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
  Juridiskajā fakultātē diskutēs par nepārtrauktības doktrīnas piemērošanu Baltijas valstīs
  26.10.2017

  Šā gada 26. oktobrī ar plenārsēdi, kas veltīta Latgales kongresa 100. gadadienas atcerei, Daugavpilī atklāts jau septītais Letonikas kongress. Kongress vēl nedēļu turpināsies virknē dažādu sekciju, ieplānotas arī akadēmiskas diskusijas un izstādes Rīgā un Liepājā.

 • Foto: No Juridiskās fakultātes arhīva
  Videoierakstā vērojama tiesas procesa paraugizspēle ar fakultātes mācībspēku līdzdalību
  26.10.2017

  Ikgadējo, Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) pirmā kursa studentiem veltīto "Jauno juristu dienu" ietvarā 2017. gada 26. oktobrī norisinājās arī tiesas procesa paraugizspēle civiltiesībās, kurā šogad gan prasītāja, gan atbildētāja un arī tiesneša lomu ieņēma fakultātes mācībspēki.

 • Lekcija Juridiskajā fakultātē. Foto: Reinis Oliņš
  Vieslektore no Lodzas Universitātes vadīs nodarbību valstszinātnē
  23.10.2017

  ERASMUS+ starptautiskās apmaiņas programmas personāla mobilitātes ietvarā novembra sākumā Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē viesosies lektore no Lodzas Universitātes Polijā. Nodarbību var brīvi apmeklēt ikviens interesents.

 • Foto: no LU fonda arhīva
  Juridiskās fakultātes studentus aicina pieteikties ZAB "Sorainen" stipendijai
  20.10.2017

  Latvijas Universitātes (LU) fonds aicina LU Juridiskās fakultātes (JF) studentus līdz 27.oktobrim pieteikties Zvērinātu advokātu biroja (ZAB) "Sorainen" stipendijai 2017./2018. ak. gadā. Stipendijas mērķis ir studiju laikā atbalstīt studentus, lai rosinātu viņu interesi par pētniecisko darbu izvēlētajā studiju jomā.

 • Latvijas Universitāte kā vienīgā no Latvijas ierindojas 1,5% reģiona valstu universitāšu vidū
  17.10.2017

  Latvijas Universitāte (LU) prestižajā QS University Rankings: EECA reitingā ierindojas 1,5% prestižāko jaunattīstības un Centrālazijas valstu universitāšu vidū, ieņemot 44. vietu, un ir vienīgā Latvijas augstskola, kas iekļuvusi TOP 50, liecina šodien publiskotie dati.