Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Latvijas Universitātes studenti iegūst 2.vietu starptautiskā tiesas procesa izspēlē "Riga Moot"
Rīgas Juridiskā augstskola
28.05.2014

2014. gada 27. maijā Rīgas Juridiskajā augstskolā (RJA) notika pirmās starptautiskās tiesas izspēles "Riga Moot 2014" pussfināli un fināls, kā arī noslēguma ceremonija, kurā tika paziņotas labākās komandas un pasniegtas balvas. Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes komanda ieguva 2.vietu un citas balvas.

Tiesas procesa izspēlē tika apskatīts publisko starptautisko tiesību gadījums. Lietā iesaistītas divas izdomātas valstis – Rostmia un Asdistāna, kas ir kaimiņvalstis ar kopīgu sociālo, ekonomisko un kultūras vēsturi. Rostmia ir arī viens no lielākajiem Asdistānas dabas resursu investoriem. Saistībā ar nesenām politiskajām izmaiņām Asdistānā un militāro spēku stiprināšanos Rostmianas pārvaldē, attiecības starp valstīm kļuvušas saspringtas. Papildus, ultranacionāli noskaņota organizācijā, kas bāzējas Asdistānā, tiek apsūdzēta uzbrukumos Ristmianas iestādēm, piemēram, parlamentam un Policijas akadēmijai. Atbildei Rostmia no savas puses īsteno ekonomisko blokādi. Situācija ir saspringta abās robežas pusēs, un abas valstis mobilizē armijas vienības. ANO Drošības padome ir iejaukusies, lai izvairītos no konflikta, un nu abām valstīm ir jāiesniedz kopīgus argumentus ANO Starptautiskajai tiesai, lai atrisinātu savstarpējo strīdu.

Sacensību noslēgumā uzrunu teica tieslietu ministre Baiba Broka, uzsverot, ka šādas sacensības palīdz sagatavoties juridisko lietu risināšanai tiesā, turklāt šobrīd studenti var izmēģināt dažādas taktikas un argumentus, arī mācīties no savām kļūdām, lai īstajās tiesas prāvās šādas kļūdas netiktu pieļautas. 

RJA rektors Džordžs Ulrihs (George Ulrich) apsveica visas komandas ar veiksmīgu dalību tiesas procesa izspēlē. Dž. Ulrihs norādīja, ka šīs sacensības RJA notika pirmo reizi, un tās noritējušas ļoti veiksmīgi, pateicoties RJA Studentu asociācijas apņēmībai un mērķtiecībai. 

Apsveikuma vārdus teica un galveno balvu 500 eiro pasniedza advokātu biroja "Klotiņi un Serģis" partneris Ivo Klotiņš.

„Riga Moot” piedalījās astoņas augstskolu komandas, kas pārstāvēja Rīgas Juridisko augstskolu, Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti, Latvijas Biznesa koledžu, Minskas Starptautisko Universitāti (Baltkrievija). Tiesas procesa izspēles temats bija starptautiskās publiskās tiesības. Izspēle notika angļu valodā.

Rezultāti

Uzvarētāji - Andrei Vasilyeu, Ilya Sobal, Jaroslavna Sementsova (Minskas Starptautiskā universitāte, Baltkrievija)

2. vietas ieguvēji - Anrijs Šimkus, Toms Vilnis, Dana Sadovenko (Latvijas Universitāte)

Labākais rakstiskais pamatojums - Dana Sadovenko (Latvijas Universitāte)
2. vietas ieguvēja - Ksenija Viaselskaja (Minskas Starptautiskā universitāte, Baltkrievija)
Labākais orators - Anrijs Šimkus (Latvijas Universitāte)
2. vietas ieguvējs - Toms Vilnis (Latvijas Universitāte)