Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Foto no Juridiskās fakultātes arhīva
Latvijas Universitāti šovasar absolvēs 248 jaunie tiesību speciālisti
Madara Marija Ose, LU JF sabiedrisko attiecību speciāliste
20.06.2018.

Kārtējo akadēmisko gadu Latvijas Universitātē (LU) noslēdz vasaras izlaidumi "alma mater" sirdī – Lielajā aulā, kad diplomus absolventiem pasniedz LU rektors. Kā vienā no universitātes lielākajām fakultātēm, Juridiskajā fakultātē (JF) arī absolventu skaits ir viens no augstākajiem.

Šovasar studijas LU JF noslēgs 248 studenti. 22. jūnijā, plkst. 10.00 notiks bakalaura studiju programmas "Tiesību zinātne" izlaidums, kad sociālo zinātņu bakalaura grādu tiesību zinātnē saņems 149 studenti. Jauno bakalauru vidū ir arī LU fonda mecenātu stipendiātes Bella Dubovika un Ramona Karīna Hmeļņicka, kam studiju sākumā piešķirta Minnas Matildes Vilhelmīnes Petkevičs piemiņas stipendija; Anete Kalniņa, kas saņēmusi stipendiju "Ceļamaize"; Madara Siliņa, kas saņēmusi Vairas Vīķes-Freibergas stipendiju un Nora Ventaskraste, kam augstu sekmju dēļ piešķirta M.M.V.Petkevičs piemiņas stipendija un divkārt arī LU dižmecenāta Kristapa Morberga stipendija.

Šā gada LU vasaras izlaidumu sēriju noslēgs Juridiskās fakultātes maģistru izlaidums 4. jūlijā, plkst. 11.00. Sociālo zinātņu maģistra grādu tiesību zinātnē saņems divi absolventi, savukārt profesionālo maģistra grādu tiesību zinātnē, kā arī jurista kvalifikāciju piešķirs 97 studentiem.

Jauno maģistru vidū ir trīs LU mecenātu stipendiāti: Madara Meļņika, kas studiju un pētniecības darba atbalstam saņēma Kurta Hāgena stipendiju, Dāvids Lipšens, kam piešķirta Kristīnes Krūmas piemiņas stipendija un LU basketbola sistēmas spēlētājs Pauls Bergs, kas divreiz saņēmis stipendiju "Ceļamaize. Sports".

Absolventus izlaidumos tradicionāli sveiks Tieslietu ministrs, kā arī valsts un tiesu varai pietuvinātu profesionālo organizāciju vadītāji.

Absolventi, kas kādu iemeslu dēļ nevar piedalīties izlaiduma svinīgajā ceremonijā, diplomu var saņemt vēlāk, ierodoties universitātē ar ID dokumentu.

Juridiskā fakultāte absolventus aicina neapstāties pie sasniegtā, bet turpināt izkopt savas prasmes un zināšanas. Uzņemšana maģistrantūrā sāksies šā gada 2. jūlijā, bet doktorantūrā - 13. augustā. Absolventi aicināti nākotnē savas profesionālās zināšanas attīstīt arī fakultātes Juridiskās tālākizglītības un profesionālās pilnveides centra programmās, kā arī saglabāt saikni ar savu "alma mater", iesaistoties LU Absolventu klubā.