Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

ASV vēstniece Nensija Petita ar stipendiātiem, t.sk. Agnetu Rumpu un Andri Dimantu. Foto no ASV vēstniecības Latvijā arhīva.
Juridiskās fakultātes absolventiem piešķir ASV valdības stipendijas studijām un pētniecībai
Madara Marija Ose, LU JF sabiedrisko attiecību speciāliste
21.06.2018.

2018. gada 5. jūnijā Amerikas​ ​Savienoto Valstu vēstniece Latvijā Nensija Petita (Nancy Pettit) sveica šā gada​ ​ASV valdības izglītības un apmaiņas programmu​ ​stipendiātus. Stipendiātu vidū ir arī Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) absolventi Agneta Rumpa, Andris Dimants un Lolita Bērziņa.

Kopumā trīs studenti un divi pētnieki saņems Fulbraita stipendiju studijām un pētniecībai ASV, viens profesionālis saņems Hamfrija stipendiju, viens vidusskolnieks saņems Bendžamina Franklina stipendiju dalībai jauniešu vasaras skolā, divi studenti piedalīsies ASV Institūciju programmā SUSI, 28 stipendiāti saņems Baltijas–Amerikas Brīvības fonda (BAFF) stipendiju studijām, pētniecībai vai praksei un 20 skolēni saņems FLEX stipendiju mācībām ASV vidusskolās. ​​

LU JF doktorante Lolita Bērziņa saņēmusi BAFF stipendiju praksei ASV -  informācijas tehnoloģiju un cilvēktiesību jomā, savukārt fakultātes 2017. gada absolventiem Agnetai Rumpai un Andrim Dimantam piešķirta Fulbraita studentu stipendija, kas viņiem dos iespēju ASV iegūt otru maģistra grādu.

Andris Dimants šobrīd strādā par juristu ZAB „Vilgerts” un uz ASV dosies, lai Pitsburgas Universitātē (University of Pittsburgh) pilnveidotu zināšanas strīdu risināšanas un starptautiskajās tirdzniecības tiesībās. Viņa ieskatā viens no objektīvākajiem rādītājiem universitātēm konkrētā tiesību apakšnozarē ir to studentu sasniegumi starptautiskajās tiesu izspēlēs. „Pitsburgas Universitāte ik gadu ir starp labākajām pasaules augstskolām prestižajā Vilema K. Visa starptautisko tirdzniecību tiesību un komercarbitrāžas tiesību izspēlē, tādēļ uzskatu, ka tieši šī universitāte būs man ļoti piemērota,” skaidro Andris.

Agneta Rumpa strādā ZAB „Sorainen” un ASV studēs finanšu tiesības un strīdu risināšanu Veikforesta Universitātē (Wake Forest University). Atbilstoši stipendiātes izvēlētajai studiju specifikai konkrēto universitāti noteikusi atlases komisija, bet tā kā ASV juridisko augstskolu reitingā universitāte ir visai augstu – 32. vietā, A.Rumpa ar prieku pieņēmusi komisijas piedāvājumu.

Studējot LU JF, visi stipendiāti piedalījušies dažādās nacionāla mēroga tiesas procesa izspēlēs un pārstāvējuši Latviju starptautiskās izspēlēs. Aizvadītajā studiju gadā viņi iesaistījušies LU izspēļu komandu sagatavošanā, kļūstot par komandu treneriem un treniņu tiesnešiem.