Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte
Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte

Rīgā pulcēsies Centrālās un Austrumeiropas tiesību teorētiķi
Madara Marija Ose, Juridiskās fakultātes sabiedrisko attiecību speciāliste
27.01.2017

Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte sadarbībā ar Centrālās un Austrumeiropas tiesību teorijas tīklu (Central and Eastern European Network of Jurisprudence) 2017.gada 15. un 16. septembrī Rīgā organizē XII ikgadējo tīkla konferenci. Organizatori aicina interesentus - Centrālās un Austrumeiropas valstu tiesību teorētiķus pieteikties prezentēt savus aktuālos pētījumus.

Tīkla darbība aizsākusies 2005. gadā, apvienojot Centrālās un Austrumeiropas tiesību teorētiķus, lai kopīgi analizētu tiesību pamatproblēmas, kas kopīgas reģiona valtīs. Sākotnēji tīkls aptvēra Ungārijas, Horvātijas, Serbijas un Austrijas zinātniekus, bet šobrīd tajā līdzdarbojas zinātnieki arī no Slovēnijas, Čehijas, Polijas, Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Ukrainas.

Katru gadu kopš 2005. gada notiek ikgadējas tīkla konferences, kurās tiek prezentēti aktuālie reģionā tapušie pētījumi. Konferencēs tiek aplūkoti tiesību teorijas, tiesību filozofijas un tiesību socioloģijas jautājumi Centrālās un Austrumeiropas kontekstā.

2017. gada septembrī konferences dalībniekus Rīgā uzņems Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte. Organizatori aicina interesentus - Centrālās un Austrumeiropas valstu tiesību teorētiķus pieteikties prezentēt savus aktuālos pētījumus. Pieteikumi kopā ar īsu pētījuma temata izklāstu iesniedzami projekta mājaslapā līdz 2017. gada 15. maijam.

Konferences programma tiks publicēta 2017. gada 15. augustā.

Darbs pasākuma laikā norisināsies angļu valodā.

Konferencei izstrādātie zinātniskie raksti tiks publicēti īpašā Latvijas Universitātes žurnāla "Juridiskā zinātne" numurā. Žurnāls indeksēts starptautiskajā zinātnes datubāzē EBSCO.

Konferences norisi atbalsta zvērinātu advokātu biroji "Cobalt", "Eversheds Sutherland Bitāns" un "Fort", kā arī Profesora Kārļa Dišlera fonds.