Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Profesors Kalvis Torgāns. Foto: Timurs Subhankulovs
Profesors Kalvis Torgāns saņem Latvijas Zinātņu akadēmijas augstāko apbalvojumu
Madara Marija Ose, LU JF sabiedrisko attiecību speciāliste
30.11.2018.

Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes profesoram, akadēmiķim Kalvim Torgānam ceturtdien, 29. novembrī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) rudens pilnsapulcē pasniegts akadēmijas augstākais apbalvojums - Lielā medaļa, kā arī Borisa un Ināras Teterevu fonda prēmija.

LZA īstenais loceklis Dr.habil.iur. Kalvis Torgāns apbalvojumu saņem par modernas civiltiesību skolas iedibināšanu tiesību zinātnē Latvijā un nozīmīgu ieguldījumu teorētisko atziņu ieviešanā praksē.

Uzrunājot pilnsapulces dalībniekus, LZA prezidents Ojārs Spārītis uzsvēra, ka akadēmijas velte valsts dibināšanas simtgadē ir tās nominanti augstākās atzinības - Lielās medaļas saņemšanai. O. Spārītis norādīja, ka augstu vērtē K. Torgāna atbildību, koleģialitāti, izpalīdzību un cieņu, ko viņš kā augstas inteliģences personība velta valsts nozīmes intelektuālās elites institūcijai – valstiskuma simbolam. Viņa ieskatā „akadēmiķim Kalvim Torgānam kā nerimtīgam tiesību zinātnes attīstītājam pieder fundamentāla loma Latvijas tiesību sistēmas izpētē, Civilprocesa likuma analīzē un komentēšanā un vairāku juristu paaudžu sekmīgā izglītošanā, par ko viņš godināms visas akadēmiskās saimes un visas Latvijas priekšā”.

Līdz ar profesoru K. Torgānu Lielā medaļa šogad pieškirta arī LZA īstenajai loceklei, LU Medicīnas fakultātes profesorei Dr.habil.med. Vijai Zaigai Klušai, kas apbalvojumu saņem par radošiem sasniegumiem farmakoloģijas zinātnē, augstākās izglītības jomā un nopelniem Latvijas Zinātņu akadēmijas labā.

Lielā medaļa ir augstākais apbalvojums, ko LZA piešķir Latvijas un ārvalstu zinātniekiem par izciliem radošiem sasniegumiem. Līdz šim starp 50 augstā apbalvojuma saņēmējiem bijuši tikai divi juristi – Dītrihs Andrejs Lēbers 1995. gadā un Tālavs Jundzis 2016. gadā.