Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: no LU fonda arhīva
Foto: no LU fonda arhīva

Līdz 6. oktobrim iespējams pieteikties Latvijas Universitātes mecenātu stipendijām
Madara Marija Ose, Juridiskās fakultātes sabiedrisko attiecību speciāliste
02.10.2017

Latvijas Universitātes (LU) studenti līdz 6. oktobrim var pieteikties LU fonda mecenātu stipendijām 2017./2018. akadēmiskajam gadam, aizpildot tiešsaistes pieteikuma anketu un pievienojot nepieciešamos dokumentus LU fonda mājas lapā www.fonds.lv.

Pieteikties stipendijām varēs visi Latvijas Universitātes studenti, kuru vidējā atzīme ir augstāka par 7,5 ballēm. Anketai būs jāpievieno arī EUROPASS parauga CV un motivācijas vēstule ar stāstu par tā autora sabiedrisko darbošanos un akadēmiskajiem sasniegumiem. Rekomendācijas vēstules universitātes docētāji nosūta no saviem e-pastiem uz fonds@fonds.lv.

Pavisam fonds šogad izsniegs 23 dažādas stipendiju kopas, kuru atbalstu varēs saņemt vairāk nekā 300 studenti no LU un citām Latvijas augstskolām. Vienas stipendijas apmērs ir no 1420 līdz 7000 eiro (Kurta Hāgena stipendija) akadēmiskajā gadā. Kopā LU fonds plāno izmaksāt stipendijās ap 380 000 eiro, no kuriem 44 300 EUR ir Kristapa Morberga stipendijas. LU dižmecenāta stipendijas šogad varēs saņemt 15 LU studenti. Vienas stipendijas apmērs ir 2180 EUR/ak.gadā. Tāpat turpinās LU fonda sadarbība ar pašvaldībām. Šogad atbalstu savā novadā deklarētajiem pirmkursniekiem piedāvā Jelgava, Engure, Salaspils un Saldus.

Studējošie aicināti aplūkot stipendiju piedāvājumu LU fonda mājaslapā. Juridiskā fakultāte aicina īpašu uzmanību pievērst jauno pētnieku stipendijām sociālajās zinātnēs. Šogad pirmo reizi maģistratūras studentiem ar īpašu interesi par starptautiskajām un Eiropas tiesībām būs iespēja pieteikties bij. Juridiskās fakultātes docētājas Kristīnes Krūmas piemeiņas stipendijai, savukārt bakalaura programmas 1. kursa studenti - bāreņi un bez vecāku apgādības palikušajie – varēs pretendēt uz Pētera Alunāna ģimenes stipendiju.

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem ir atrodamas sadaļā BUJ.

Nodibinājums Latvijas Universitātes fonds darbojas kopš 2004 .gada un ir respektabla filantropijas organizācija, kura rūpējas par izciliem, centīgiem (arī ar nepietiekamu materiālo nodrošinājumu) studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem un ar izciliem izglītības, zinātnes un kultūras darbiniekiem sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem.