Filipa K. Džesupa starptautiskā tiesas procesa izspēle (Phillip C. Jessup International Law Moot Court Competition) aizsākās 1959. gadā, bet nu ir kļuvusi par pasaules lielāko tiesu izspēli ar dalībniekiem no vairāk kā 700 universitātēm vairāk kā 90 valstīs. Sacensības nosauktas bijušā ANO Starptautiskās tiesas tiesneša, starptautisko publisko tiesību profesora un diplomāta Filipa Karila Džesupa vārdā un tās ikgadu organizē Starptautiskā tiesību studentu asociācija (International Law Students Association) ASV. Sacensību laikā ANO Starptautiskās tiesas priekšā tiek risināts fiktīvs juridisks strīds starp izdomātām valstīm. Izspēles gaitā komandas ne vien iesniedz rakstisku argumentāciju, bet gatavojas uzstāties arī mutiski gan prasītāja, gan atbildētāja pozīcijā. Sacensību starptautiskā kārta ik pavasari noris Vašingtonā, ASV. Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes studenti Latviju šajā tiesas procesa izspēlē pārstāv ik pārgadus kopš 2003. gada. No katras valsts sacensībās izvirzāma tikai viena komanda, tādēļ daudzviet noris arī nopietna nacionāla līmeņa sacīkste, lai iegūtu godu izspēlē pārstāvēt ne tikai savu universitāti, bet arī valsti. Šāda veida nacionāla līmeņa atlasē studenti iegūst vērtīgu sacensību pieredzi, atrod jaunus argumentus un uzlabo savu mutisko uzstāšanos. Lai iespēju uzlabot savu sniegumu sagādātu arī studējošiem valstīs, kur nacionālās atlases nav, tiek rīkotas draudzības sacīkstes. No 2005. līdz 2010. gadam LU komanda piedalījās Mīkola Romera Universitātes (Mykolas Romeris University) rīkotajā Jessup Baltijas draudzības kausa izcīņā. No 2011. līdz 2013. gadam Baltijas kausa izspēli rīkoja LU JF Studentu pašpārvalde, nereti pulcējot komandas ārpus Baltijas ģeogrāfiskā reģiona - piedalījās arī studenti no Islandes, Dānijas un Luksemburgas.

2023. gadā Filipa K. Džesupa starptautiskajā tiesas procesa izspēlē (Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition) Latvijas Universitāti pārstāvēja Paula Daugavvanaga-Vanaga, Arianda Jonāne un Jurijs Georgs Rusakovs. Komandas treneris — Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Starptautisko un Eiropas tiesību zinātņu katedras lektors Māris Lejnieks. Šogad aprit 20 gadi, kopš Latvija piedalās Jessup izspēlēs.

Pirms doties uz Vašingtonu Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes studentu komandai bija iespēja piedalīties Baltijas Draudzības kausa izcīņā kopā ar kolēģiem no Vītauta Dižā Universitātes, Lietuva, un Helsinku Universitātes, Somija, kur Latvijas komanda veiksmīgi izcīnīja Jessup Baltijas kausu. Savukārt komandas pārstāvis Jurijs Georgs Rusakovs saņēma labākā oratora balvu.

Tikai labākajām no katras valsts universitātēm bija tiesības klātienē pārstāvēt savu valsti starptautiskajā kārtā Vašingtonā. Vispirms visas komandas aizvadīja četras spēles, kuru rezultātā tika noskaidrotas 48 labākās, kam bija iespēja turpināt cīņu par Jessup sacensību čempionu kausu. Šoreiz Latvijas Universitātes komanda sacentās ar komandām no Kvīnslendas Universitātes, Austrālija, Prinča Sultāna Universitātes, Saūda Arābija, Science Po Reimsā, Francija, un Torcuato di Tella Universitāti, Argentīna. Katra izspēle bija izaicinoša, par ko arī liecina fakts, ka, lai arī Latvijas komanda netika tālāk, trīs no četrām komandām tika izslēgšanas izspēlēs un 32 komandu izspēlēs, un divas komandas līdz astotdaļfinālam, un Argentīnas komanda tika līdz ceturtdaļfinālam. Šogad uzvaras laurus plūca Amsterdamas Universitāte no Nīderlandes, apsteidzot Pekinas Universitāti no Ķīnas.

2021. gadā Latvijas Universitāti sacensībās pārstāvēja Maira Pužule, Natālija Knipše, Rainers Svoks. Komandas treneris lekt. Māris Lejnieks. 

Latvijas Universitātes komanda 2017. gadā sacensībās komanda ieguva 74. vietu. Latviju pārstāvēja Elīna Luīze Vītola, Lība Gailīte, Linda Šnēvele un Elvīra Cupika. Informācija par komandas panākumiem publicēta žurnālā "Jurista Vārds", Nr.19 (871), 12.05.2015. 2017. gada 5. jūnijā studenti saņēma LU JF dekāna pateicību "par Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes vārda popularizēšanu, kā arī panākumiem starptautiskā tiesas procesa izspēlē".
2015. gadā sacensībās Latvijas Universitātes komanda (Jānis Sarāns, Agneta Rumpa, Linda Reneslāce un Anrijs Šimkus) ieguva 57. vietu. Jānis Sarāns tika atzīts par sacensību 48. labāko oratoru 500 dalībnieku vidū. Informācija par komandas panākumiem publicēta žurnālā "Jurista Vārds", Nr.19 (871), 12.05.2015. 2015. gada 12. jūnijā studenti saņēma LU Juridiskās fakultātes dekāna pateicību "par Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes vārda popularizēšanu, kā arī panākumiem starptautiskā tiesas procesa izspēlē". Lai veiksmīgāk sagatavotos izspēles fināla kārtai Vašingtonā, komanda piedalījās "Jessup" Eiropas dradzības kausa izcīņā Budapeštā, Ungārijā. 32 dalībnieku vidū Anrijs Šimkus tika atzīts par otro labāko oratoru.
2013. gada komanda (Dainis Pudelis, Agita Sprūde, Ivars Stankevičs un Zane Akermane) iekļuva izspēles izslēgšanas kārtā un izcīnīja 36. vietu. Informācija par studentu panākumiem publicēta žurnālā "Jurista Vārds", Nr.23 (774), 11.06.2013. 2013. gada 31. maijā studenti saņēma LU Juridiskās fakultātes dekāna pateicību "par Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes vārda popularizēšanu, kā arī panākumiem starptautiskā tiesas procesa izspēlē". Lai veiksmīgāk sagatavotos izspēles fināla kārtai Vašingtonā, komanda piedalījās arī "Jessup" Baltijas kausa izcīņā. LU komanda kļuva par sacensību uzvarētājiem, atgūstot Baltijas kausu. Informācija par studentu panākumiem tika publicēta žurnālā "Jurista Vārds", Nr.10 (761), 12.03.2013.
Pārstāvot Latviju un Latvijas Universitāti, 2011. gada komanda (Vladlena Rudusāne, Reinis Odiņš, Anastasija Zankoviča un Mārtiņš Dambergs) kvalificējās izspēļu izslēgšanas kārtai un izcīnīja 30. vietu. Informācija par studentu panākumiem publicēta žurnālā "Jurista Vārds", Nr.14 (661), 05.04.2011. 2011. gada 17. jūnijā studenti saņēma LU Juridiskās fakultātes dekāna pateicību "par Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes vārda popularizēšanu, kā arī panākumiem starptautiskā tiesas procesa izspēlē". Lai veiksmīgāk sagatavotos sacensību fināla kārtai Vašingtonā, komanda piedalījās arī "Jessup" Baltijas kausa izcīņā. Sacensībās uzvarēja Kopenhāgenas Universitātes komanda, bet latvieši ieguva 2. vietu. Baltijas kausa 2011. gada izcīņas fotogalerija
2009. gadā Latvijas Universitātes komanda (Katrīne Pļaviņa, Andris Rimša, Aleksandrs Fillers un Aija Lejniece) ieguva 66. vietu. Lai veiksmīgāk sagatavotos sacensību fināla kārtai Vašingtonā, Latvijas Universitātes komanda piedalījās un uzvarēja "Jessup" Baltijas draudzības kausa izcīņā. Informācija par studentu panākumiem publicēta žurnālā "Jurista Vārds", Nr.13 (566), 31.03.2009.
Pārstāvot Latviju un Latvijas Universitāti, 2007. gadā Arina Koligina, Ilze Tralmaka un Ilze Dubava sacensībās ieguva 64. vietu. Lai labāk sagatavotos fināla kārtai Vašingtonā, komanda piedalījās arī "Jessup" Baltijas draudzības kausa izcīņā. 2007. gadā Latvijas Universitātes komanda sacensībās uzvarēja.
2005. gadā Latvijas Universitātes komanda izcīnīja 49. vietu. Latviju sacensībās pārstāvēja Gustavs Gailis, Līga Mence, Zane Ratniece un Ieva Miļūna. Informācija par komandas panākumiem tika publicēta žurnālā "Jurista Vārds", Nr.17 (372), 10.05.2005. un Latvijas Universitātes izdevuma "Universitātes Avīze" 2005. gada septembra numurā, 20.-21.lpp. Lai labāk sagatavotos izspēles starptautiskajai kārtai Vašingtonā, studenti piedalījās arī "Jessup" Baltijas draudzības kausa izcīņā. Fināla spēlē latviešu komanda piekāpās Mīkola Romera Universitātei (Mykolas Romeris University)
Latvijas komanda sacensībās pirmo reizi piedalījās 2003. gadā, kad tika sasniegts arī līdz šim augstākais rezultāts. Latvijas Universitātes komanda ieguva 11. vietu; tās sastāvā bija Debora Pāvila, Jūlija Jerņeva, Ieva Kalniņa un Mārtiņš Paparinskis.  Informācija par komandas panākumiem publicēta žurnālā "Jurista Vārds", Nr.17 (275), 06.05.2003.