Vilema K. Visa starptautiskā šķīrējtiesas procesa izspēle Vilema Kornēlija Visa (Willem Cornelis Vis) starptautiskā šķīrējtiesas procesa izspēle ir pasaules vadošās studentu sacensības starptautiskajās komerctiesībās un šķīrējtiesas procesā. Tiesu izspēle savu nosaukumu ieguvusi par godu Peisas profesoram un sacensību idejas autoram Vilemam Visam, kurš bija ANO Starptautisko tirdzniecības tiesību komisijas (UNCITRAL) sekretārs laikā, kad tika pieņemta Vīnes konvencija. Izspēli organizē Vilema K. Visa starptautiskā šķīrējtiesas procesa izpēles organizēšanas un sekmēšanas asociācija, kuras priekšsēdētājs Ēriks Bergstens (Eric Bergsten) ir Peisas Universitātes emeritētais profesors un bijušais UNCITRAL sekretārs. Tiesu izspēlei ir divas daļas: prasītāja paziņojuma sagatavošana un atbildētāja pozīcijas, kā arī no argumentu, kas balstīti uz šiem paziņojumiem, uzklausīšana mutvārdu formā. Šī mutvārdu argumentācijas aizstāvēšana notiek Vīnē augsta līmeņa arbitrāžas žūrijas un tiesnešu priekšā, nopietna intelektuāla un personiska izaicinājuma apstākļos. Dalība sacensībās ir izglītojoša, profesionāla, sociāla un kultūras pieredze, kas juridiskās izglītības teorētisko pusi savieno ar tās praktisko daļu, padarot mācību procesu informatīvi efektīvu, izaicinošu un interesantu.  Dalība Visa tiesu izspēlē, nemaz nerunājot par godalgotu vietu iegūšanu, ir starptautisku advokātu biroju un daudzu citu institūciju augstu novērtēta un atzīta pieredze. Rīgas Visa starptautiskās šķīrējtiesas procesa izspēles priekšsacīkstes Ievērojot, ka tiesu izspēļu priekšsacīkstes ir neatņemama pienācīgas sagatavošanās daļa izspēles mutiskajai daļai Vīnē, Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte jau kopš 2006. gada organizē ikgadējas draudzības sacensības Rīgā. Priekšsacīkstēs piedalījušās komandas no Austrijas, Vācijas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un citu valstu universitātēm. Karaliskā arbitru institūta Eiropas atzars regulāri sniedzis atbalstu šim pasākumam, un komandas vērtējuši pieredzējuši arbitri. Priekšsacīkstes ikreiz ievada konference, praktisks seminārs vai diskusija, kurā piedalās ne tikai studenti, bet arī nozares profesionāļi.

Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti 2023. gadā izspēlē pārstāvēja Natālija Knipše, Marjama Bagdasarjana, Sabīne Stirniņa un Gabriela Mora Petroviča. 

Galvenajās sacensībās Vīnē LU komanda aizvadīja aizraujošus mutvārdu raundus pret četrām komandām - Džordža Meisona Universitāti (ASV), Aleksandrijas Universitāti (Ēģipte), Pilsētas Juridisko Augstskolu (Lielbritānija) un Kvīnslendas Universitāti (Austrālija).

Neskatoties uz izspēļu arbitru komentāriem par LU komandas argumentācijas un uzstāšanās augsto kvalitāti, diemžēl šogad komandai neizdevās iekļūt 64 komandu izslēgšanas raundos. Norādāms, ka sacensību gala rezultāti un ieņemtā vieta visticamāk būs zināma tuvākajos mēnešos.

Pirms gala sacensībām Vīnē, ik gadu visā pasaulē tiek rīkotas neskaitāmas priekšsacīkstes, kurās komandas trenē savas argumentācijas spējas, arbitru priekšā izmēģina savas prasmes un dažādus argumentus, kā arī spēkojas pret citām komandām. Priekšsacīkstes parasti iesākas ar konferenci, kurā nozares profesionāļi pārrunā dažādus komerciālās šķīrējtiesas aspektus, nereti saistībā ar attiecīgā kāzusa jautājumiem. Tādējādi konferencēs dalībnieki gūst padziļinātāku izpratni par šķīrējtiesu procesu un starptautiskajām tirdzniecības tiesībām arī no teorētiskā viedokļa.

Komandas treneri bija vairāki Latvijā praktizējoši juristi un advokāti, kas specializējušies citstarp strīdu izšķiršanas jomā- Andris Dimants, Kartīna Annija Ročāne, Ēriks Krēsliņš, Elvis Grinbergs un Artūrs Kazāks.

2022. gadā Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti izspēlē pārstāvēja Katrīna Bičevska, Jurijs Georgs Rusakovs un Raivis Valters. 

Komanda ieguva godalgoto otro vietu 74 komandu konkurencē Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot divpadsmitajās Budapeštas priekšsacīkstēs, kas vēsturiski ir zināmas kā vienas no lielākajām priekšsacīkstēm pirms gala sacīkstēm Vīnē. 

2020. gadā Latviju sacensībās pārstāvēja Elvis Grīnbergs, Anna  Patrīcija Mālere, Sandra Reščenko un Katrīna Annija Ročane.

2019. gadā Latviju sacensībās pārstāvēja Artūrs Kazāks, Jūlija Valpētere, Karīna Baltiņa. Komandas treneris Ēriks Krēsliņš.

Komanda 2019. gadā piedalījās priekšsacīkstēs Diseldorfā (Vācijā), Helsinkos (Somijā) un Latvian Moot Association rīkotajās priekšsacīkstēs Rīgā pret vairākām universitāšu komandām no Austrijas, Krievijas, Somijas, Šveices, Vācijas un Zviedrijas. Pēc priekšsacīkstēm komanda piedalījās galvenajās sacensībās Vīnē (Austrijā), kur stājās pretī universitāšu komandām no Francijas, Indijas, Lielbritānijas un Šveices.

2018. gadā Latviju sacensībās pārstāvēja Edgars Pundurs, Jūlija Valpētere, Elīna Andrijevska un Artūrs Kazāks. Informācija par studentu panākumiem publicēta žurnālā "Jurista Vārds" 2018. gada 7. maijā. 2018. gada 15. jūnijā studenti saņēma LU Juridiskās fakultātes dekāna pateicību "par Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes vārda popularizēšanu, kā arī panākumiem starptautiskā tiesas procesa izspēlē".
2017. gadā Latviju sacensībās pārstāvēja Andris Dimants, Inita Čīma, Katrīna Pētersone un Ēriks Krēsliņš. Informācija par studentupanākumiem publicēta žurnālā "Jurista Vārds", Nr. 21 (975), 16.05.2017. 2017. gada 5. jūnijā studenti saņēma LU JF dekāna pateicību "par Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes vārda popularizēšanu, kā arī panākumiem starptautiskā tiesas procesa izspēlē".
2016. gadā Latviju sacensībās pārstāvēja Andris Dimants, Sanda Niedrīte, Artūrs Rubins un Jānis Sarāns. Informācija par studentu panākumiem publicēta žurnālā "Jurista Vārds", 02.06.2016. 2016. gada 10. jūnijā studenti saņēma LU Juridiskās fakultātes dekāna pateicību "par LU JF vārda popularizēšanu, kā arī panākumiem starptautiskā tiesas procesa izspēlē".
2015. gadā Latviju sacensībās pārstāvēja Krista Bērziņa, Liene Ābola, Katrīna Salmgrieze un Ieva Baumane. Informācija par studenšu panākumiem publicēta žurnālā "Jurista Vārds", Nr.22 (874), 02.06.2015. 2015. gada 12. jūnijā studenti saņēma LU Juridiskās fakultātes dekāna pateicību "par Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes vārda popularizēšanu, kā arī panākumiem starptautiskā tiesas procesa izspēlē".
2014. gadā Latviju sacensībās pārstāvēja Arvis Grīnbergs, Toms Vilnis, Kate Ezerkalne un Karina Truhanova. Informācija par studentu panākumiem publicēta arī žurnālā "Jurista Vārds", Nr. 24 (826), 17.06.2014. 2014. gada 13. jūnijā studenti saņēma LU Juridiskās fakultātes dekāna pateicību "par LU JF vārda popularizēšanu, kā arī panākumiem starptautiskā tiesas procesa izspēlē".
2013. gadā Latviju sacensībās pārstāvēja Amanda Mūrniece, Mārtiņš Dambergs, Artis Straupenieks un Ingrīda Misiņa. Informācija par studentu panākumiem publicēta arī žurnālā "Jurista Vārds", Nr.19 (770), 14.05.2013. 2013. gada 31. maijā studenti saņēma LU Juridiskās fakultātes dekāna pateicību "par LU JF vārda popularizēšanu, kā arī panākumiem starptautiskā tiesas procesa izspēlē".
2012. gadā Latviju sacensībās pārstāvēja Andrejs Jambuševs, Juliāna Jacuka, Mārtiņš Dambergs, un Vairis Dmitrijevs. Informācija par studentu panākumiem publicēta arī žurnālā "Jurista Vārds", Nr.21 (720), 22.05.2012. 2012. gada 7. jūnijā studenti saņēma LU Juridiskās fakultātes dekāna pateicību "par LU JF vārda popularizēšanu, kā arī panākumiem starptautiskā tiesas procesa izspēlē".
2011. gadā Latviju sacensībās pārstāvēja Romāns Vīķis, Aleksejs Ketovs, Andris Strazds un Edvijs Zandars. Informācija par studentu panākumiem publicēta arī žurnālā "Jurista Vārds", Nr.21 (668), 24.05.2011. 2011. gada 17. jūnijā studenti saņēma LU Juridiskās fakultātes dekāna pateicību "par LU JF vārda popularizēšanu, kā arī panākumiem starptautiskā tiesas procesa izspēlē".
2010. gadā Latviju sacensībās pārstāvēja Aleksands Fillers, Anna Sergijenko, Ivars Kepe un Sandra Bikauniece (šobrīd- Bondare). Informācija par studentu panākumiem publicēta arī žurnālā "Jurista Vārds", Nr.23 (618), 08.06.2010.
2009. gadā Latviju sacensībās pārstāvēja Natālija Lazukina, Sandra Bikauniece, Āris Kakstāns un Edgars Mucenieks. Informācija par studentu panākumiem publicēta arī žurnālā "Jurista Vārds", Nr. 19 (562), 12.05.2009.
2008. gadā Latviju sacensībās pārstāvēja Andrejs Sabluks, Madara Bērziņa (šobrīd- Smalkā), Elīna Umbraško un Ilmārs Naglis.
2007. gadā Latviju sacensībās pārstāvēja Madara Bērziņa (šobrīd- Smalkā), Kaspars Krišjānis, Ilmārs Naglis, Elīna Umbraško. Pirmo reizi LU pārstāvis (Ilmārs Naglis) tika iekļauts izspēles labāko oratoru sarakstā. Informācija par studentu panākumiem publicēta arī žurnālā "Jurista Vārds", Nr. 20 (473), 15.05.2007.
2006. gadā Latviju sacensībās pārstāvēja Anna Mihailova, Elīna Umbraško, Igors Berkovičs, Marija Eksta. Informācija par studentu panākumiem publicēta arī žurnālā "Jurista Vārds", Nr. 21 (424), 30.05.2006.
2005. gadā Latviju sacensībās pārstāvēja Igors Berkovičs, Liena Rubene, Maija Volkova (šobrīd- Tipaine) un Uģis Zeltiņš. Informācija par studentu panākumiem publicēta arī žurnālā "Jurista Vārds", Nr. 14 (369), 19.04.2005.
2004. gadā Latviju sacensībās pārstāvēja Igors Berkovičs, Kristīne Krūmiņa, Maija Volkova (šobrīd- Tipaine) un Liena Rubene.
2003. gadā Latviju sacensībās pārstāvēja Irēna Makare (šobrīd- Liepiņa), Līga Fjodorova, Rasma Kaškina un Laura Meijere. 2003. gadā LU komanda pirmo reizi iekļuva izspēles fināla kārtā - starp 32 komandām 128 dalībuniversitāšu vidū. Komandu pirmo reizi treneja Inga Kačevska. Informācija par studentu panākumiem publicēta arī žurnālā "Jurista Vārds", Nr. 22 (280), 10.06.2003.
2002. gadā Latviju sacensībās otro reizi pārstāvēja Laine Škoba, Inese Sakārne (šobrīd- Hāzenfusa), Ilze Ramoliņa un Sandija Novicka.
2001. gadā Vilema K. Visa starptautiskajā šķrējtiesas procesa izspēlē pirmo reizi piedalījās komanda no Latvijas un Latvijas Universitātes: Laine Škoba, Inese Sakārne (šobrīd- Hāzenfusa), Ilze Ramoliņa un Sandija Novicka. Informācija par studentu panākumiem publicēta žurnālā "Jurista Vārds", Nr. 18 (211), 12.06.2001.