Lai sekmētu studējošo zināšanas par cilvēktiesībām un veicinātu topošo profesionāļu interesi par šo tiesību jomu cerībā, ka daļa no jauniešiem par savu profesionālo specializāciju izvēlēsies cilvēktiesības, 2016. gada maijā Latvijas Republikas tiesībsargs pirmo reizi aicināja piedalīties tiesas procesa izspēlē cilvēktiesībās. Pirmajās sacensībās piedalījās astoņas komandas, kas pārstāvēja Latvijas Universitāti, Daugavpils Universitāti, Latvijas Biznesa koledžu un arī Valsts policijas koledžu. Izspēlē uzvarēja LU Juridiskās fakultātes studente.

Šobrīd Tiesībsarga birojs izspēli iedibinājis jau kā ikgadēju tradīciju.

2018. gada izspēlē uzvarēja Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes studenti Kristīne Sikora, Anete Suharževska un Artūrs Valters Freibergs. Tiesnešu skatījumā komanda bija sagatavojusi arī Labāko rakstisko darbu un tās pārstāve Kristīne Sikora  tika atzīta arī par sacensību Labāko oratori. Par tiesu izspēles labāko citātu autoru tika atzīts komandas kapteinis Artūrs Valters Freibergs.

Izspēles fināla dalībnieki savukārt izvēlējās Labāko tiesnesiun šogad nomināciju ieguva Saeimas Juridiskā biroja pārstāve Ilze Tralmaka.

Informācija par studentu panākumiem publicēta Tiesībsarga tīmekļvietnē.

2017. gada izspēlē uzvarēja Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes studenti Agnese Kapeniece un Kristers Losāns.

Tiesnešu vērtējumā Labāko rakstisko darbu iesniedza 2. vietas ieguvējas - Latvijas Universitātes studenti Monta Krone, Kristiāna Bernāne un Emīls Jonins. Par Labāko oratori tika atzīta Monta Krone.

Saglabājot tradīciju, sacensību fināla dalībnieki nominēja Labāko tiesnesi - Latvijas pārstāvi starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīni Līcis.

Informācija par studentu panākumiem publicēta Tiesībsarga mājaslapā.

Izspēles fotogalerija

Pirmajā Tiesībsarga izspēlē 2016. gada izspēlē uzvarēja Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes studente Inita Čīma.

Tiesnešu vērtējumā Labāko rakstisko darbu iesniedza 2. vietas ieguvējas - Latvijas Universitātes studentes Monta Krone, Kristiāna Bernāne un Maija Laure. Par Labāko oratori tika atzīta Monta Krone.

Izspēles fināla dalībniekiem tika dota iespēja noteikt uzvarētāju nominācijā Labākais tiesnesis, kas tika piešķirta LU Juridiskās fakultātes absolventei, Satversmes tiesas tiesnesei Inetai Ziemelei.

Informācija par studentu panākumiem publicēta žurnālā "Jurista Vārds" 2016. gada 12. maijā un Tiesībsarga tīmekļvietnē.

Izspēles fotogalerija