Valsts prezidenta kanceleja, Foto: Ilmārs Znotiņš

Vakar, 16. oktobrī, Latvijas Universitātes (LU) Juridiskā fakultāte (JF) Lielajā aulā ar grandiozu svinīgo ceremoniju atzīmēja fakultātes Latvijas tiesību zinātņu šūpuļa simtgadi.

Fakultātes simtgades svinību ceremonijā piedalījās fakultātes mācībspēki, darbinieki, absolventi un Juridiskajai fakultātei un tās vērtībām piederīgie. Svinīgo ceremoniju vadīja fakultātes absolventi Inese Lībiņa-Egnere un Agris Bitāns, savukārt uzrunas veica Juridiskās fakultātes dekāne Anita Rodiņa, Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele, Tieslietu ministrs Jānis Bordāns, Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks, Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, Tiesībsargs Juris Jansons un citi Latvijas un ārzemju juridiskās un valstiskās domas pārstāvji. 

Asociētā profesore un fakultātes dekāne Anita Rodiņa simtgades svinību uzrunā min, ka "100 gadus mēs varam šogad svinēt tam garam un domai, kas ielikta 1919. gadā: savā universitātē skolot juristus un veidot savu tiesību zinātni. 100 gadu ir maz visumam un laikam. Bet 100 gadi ir daudz valstij, kura ir 101 gadu veca. Lai arī kādas izmaiņas nesīs nākamie gadi, nemainīgam vajadzētu palikt faktam, ka Juridiskā fakultāte ar tās studiju programmām un izcilajiem mācībspēkiem, ir ne tik vien Universitātes vērtība, bet arī mūsu valsts vērtība. Neviena valsts nekad nav iztikusi bez savām tiesībām, un bez tiesību zinātnes, kas tiek cienīta un novērtēta. Un neviena valsts neiztiks bez juristiem, kas aicināti kalpot un nebaidīšos arī teikt - mīlēt tiesības. "

Fakultātes simtgades svinības šodien turpinās ar 7. starptautiskās zinātniskās konferences pirmo dienu. Vairāk informācijas lawconference.lu.lv.

Dalīties